Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – dalej RODO) informujemy, iż:

1. W związku z realizacją różnorodnych działań Muzeum Regionalnego w Bełchatowie możemy przetwarzać Państwa dane.
  2. Administratorem danych osobowych zebranych od Państwa jest Muzeum Regionalne w Bełchatowie, z siedzibą ul. Rodziny Hellwigów 11, 97-400 Bełchatów, zwane dalej Muzeum.

3. Z inspektorem ochrony danych w Muzeum można się skontaktować mailowo:  mkconsulting@onet.eu

4. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji zadań statutowych Muzeum na podstawie zgody, niezbędności do wykonania umowy lub wypełnienia obowiązku prawnego.

5. Dostęp do Państwa danych osobowych będzie przysługiwał wyłącznie upoważnionym przez Muzeum osobom.

6. Odbiorcą Państwa danych osobowych mogą być podmioty upoważnione do przetwarzania na podstawie umowy powierzenia danych oraz  podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa.

7. Państwa dane osobowe będą przechowywane do czasu odwołania zgody bądź na podstawie przepisów archiwizacyjnych.

8. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do danych osobowych, ich poprawianie, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych, o ile nie wystąpią okoliczności ograniczające realizację tych praw.

9. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzoru, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowy narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych lub przepisy krajowe.

10. Państwa dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w formie profilowania oraz nie będą przekazywane do państw trzecich.

• Zmiana w harmonogramie zwiedzania

17 maja 2018 roku w godzinach 10.00 - 14.00 sale wystawiennicze Muzeum nie będą dostępne dla zwiedzających. W tym czasie odbędzie się konkurs "Bełchatów wczoraj i dziś" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Bełchatowie.
    Zapraszamy po godz. 14.00!

• "Z dziejów szlacheckiego parlamentaryzmu - w srebrnym wieku Rzeczypospolitej" - wykład Arkadiusza Kowalczyka.

17 maja 2018 roku w Muzeum Regionalnym odbędzie się wykład Arkadiusza Kowalczyka z bełchatowskiego Koła Polskiego Towarzystwa Historycznego
    o dziejach szlacheckiego parlamentaryzmu w srebrnym wieku Rzeczypospolitej.
    Początek o godz. 17:00, wstęp wolny. Zapraszamy!

• Noc Muzeów - Noc zapomnianych rzemiosł

19 maja 2018 roku, od godz. 18.00. Zapraszamy!

• Jadwiga Nadana - pro memoria

Zapraszamy na wieczór wspomnień o Pani Jadwidze Nadanej w dniu 11 maja 2018 r., o godzinie 19.00.

• Zmiana w harmonogramie zwiedzania

W najbliższą niedzielę 13 maja 2018 roku, nie będą dostępne do zwiedzania sale wystawiennicze.
    Jednakże przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowe wnętrze do zdjęć w stylu retro, które będzie dostępne od godziny 16.00, przez czas trwania PIKNIKU Z MARSZAŁKIEM.