Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – dalej RODO) informujemy, iż:

1. W związku z realizacją różnorodnych działań Muzeum Regionalnego w Bełchatowie możemy przetwarzać Państwa dane.

2. Administratorem danych osobowych zebranych od Państwa jest Muzeum Regionalne w Bełchatowie, z siedzibą ul. Rodziny Hellwigów 11, 97-400 Bełchatów, zwane dalej Muzeum.

3. Z inspektorem ochrony danych w Muzeum Panią Małgorzatą Kociniak można się skontaktować mailowo:  mkconsulting@onet.eu

4. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji zadań statutowych Muzeum na podstawie zgody, niezbędności do wykonania umowy lub wypełnienia obowiązku prawnego.

5. Dostęp do Państwa danych osobowych będzie przysługiwał wyłącznie upoważnionym przez Muzeum osobom.

6. Odbiorcą Państwa danych osobowych mogą być podmioty upoważnione do przetwarzania na podstawie umowy powierzenia danych oraz  podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa.

7. Państwa dane osobowe będą przechowywane do czasu odwołania zgody bądź na podstawie przepisów archiwizacyjnych.

8. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do danych osobowych, ich poprawianie, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych, o ile nie wystąpią okoliczności ograniczające realizację tych praw.

9. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzoru, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowy narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych lub przepisy krajowe.

10. Państwa dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w formie profilowania oraz nie będą przekazywane do państw trzecich.

• Uwaga - zmiana w harmonogramie zwiedzania!

W najbliższą niedzielę, tj. 19 maja 2019 roku  -  Muzeum będzie nieczynne. Zapraszamy w poniedziałek!

• Wykład i aukcja numizmatyczna

Muzeum Regionalne oraz Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział im. Augusta III Sasa w Bełchatowie serdecznie zapraszają na wykład Janusza Parchimowicza oraz V stacjonarną aukcję numizmatyczną. Impreza pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej rozpocznie się 17 maja o godz. 17.00 w bełchatowskim muzeum.

• Bełchatowska Noc Muzeów - 18 maja 2019 r.

Serdecznie zapraszamy na Bełchatowską Noc Muzeów, w której udział wezmą również Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej – Komisariat w Radomiu. Bądźcie z nami 18 maja 2019 roku.

• Finisaż wystawy "Święta, tradycje i zwyczaje. Wiosna" oraz warsztaty wycinankarskie

8 maja był ostatnim dniem prezentacji wystawy etnograficznej "Święta, tradycje i zwyczaje. Wiosna". Podczas finisażu wystawy gościliśmy Panią Kazimierę Balcerzak artystkę ludową z Sieradza, której prace mieliśmy okazję podziwiać na ekspozycji.
    Następnie odbyły się warsztaty wycinankarskie, które poprowadziła Pani Kazimiera, a udział w nich wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Bełchatowie, uczestnicy z DSŚ "Koniczynka" oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

• Zmiana w harmonogramie zwiedzania

Placówka w dniach 1-5 maja 2019 r. będzie czynna dla zwiedzających w następujących godzinach :

1 maja - od godz. 11.00 do 17.00

2 maja - od godz. 10.00 do 18.00