• Kalendarium wydarzeń
 • Licznik Odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 575557
  Odwiedzin dzisiaj: 32

Aktualności

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – dalej RODO) informujemy, iż:
1. W związku z realizacją różnorodnych działań Muzeum Regionalnego w Bełchatowie możemy przetwarzać Państwa dane.
2. Administratorem danych osobowych zebranych od Państwa jest Muzeum Regionalne w Bełchatowie, z siedzibą ul. Rodziny Hellwigów 11, 97-400 Bełchatów, zwane dalej Muzeum.
3. Z inspektorem ochrony danych w Muzeum, Małgorzatą Kociniak można się skontaktować mailowo: mkconsulting@onet.eu
4. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji zadań statutowych Muzeum na podstawie zgody, niezbędności do wykonania umowy lub wypełnienia obowiązku prawnego.

Więcej informacji na stronie: http://www.muzeum.belchatow.pl/klauzula-rodo.html

 

 • Zdjęcie-muzeum_regionalne_w_belchatowie_ul_rodziny_hellwigow_11_(6)-1.png

  "Noc Muzeów 2024"

  Dyrektor Muzeum Regionalnego wraz z pracownikami zaprasza, w sobotę 18 maja br., do udziału w wydarzeniach zaplanowanych w ramach "NOCY MUZEÓW 2024". Od 18:00 całe muzeum będzie otwarte dla zwiedzających, zapewniając niezapomnianą podróż przez historię, kulturę i tradycje Bełchatowa.

 • Zdjęcie-dzienbibl.jpg

  Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek

  Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek składamy moc serdecznych życzeń!
   
 • Zdjęcie-3m-03_view.jpg

  Święto Konstytucji 3 Maja

  3 maja 1791 roku Sejm Wielki, zwołany w październiku 1788 roku, uchwalił Konstytucję Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie i drugą -po amerykańskiej- na świecie. Konstytucja 3 Maja przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną, wprowadzała zasadę trójpodziału władzy. Wyrazicielem suwerennej woli narodu miał być dwuizbowy Sejm.

  Już w dwa dni po uchwaleniu Konstytucji dzień 3 maja uznano za święto narodowe, które później z powodu niewoli kraju zostało na długi czas zawieszone. W 1792 roku rozpoczęła się bowiem wojna polsko-rosyjska w obronie Konstytucji 3 Maja. Ostatecznie doszło do okupacji Polski, obalenia Konstytucji i drugiego rozbioru państwa.

  Święto 3 Maja zostało przywrócone w II Rzeczypospolitej Polskiej w kwietniu 1919 roku. Zdelegalizowane przez okupantów niemieckich i sowieckich podczas II wojny światowej, zakazane było również w PRL.

  Od 1990 roku 3 Maja ponownie jest oficjalnym świętem narodowym Polaków.

  Źródło: https://www.gov.pl/.../229-rocznica-uchwalenia...

  Źródło grafiki: https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/komunikat.xsp...

 • Zdjęcie-73a2009d-687e-4c82-a4ee-b90c614ffee6.jpg

  2 MAJA - DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

  Polskie barwy narodowe sięgają czasów rządów dynastii Piastów. Wybór barw flagi jest odwzorowaniem kolorów chorągwi polskiej - białego orła na czerwonym tle. Od uchwały z czasów powstania listopadowego, z 7 lutego 1831 r., barwy narodowe były kolorami owalnej kokardy. 

 • Zdjęcie-dsc_2693-1.jpg

  Dni i godziny otwarcia Muzeum w dniach 1-5 maja 2024 r.

  Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Regionalnego w Bełchatowie w majówkę. Prosimy o uwzględnienie zmian w godzinach otwarcia w dniach 1-5 maja.

  1 maja - Muzeum nieczynne.

  2 maja - Muzeum otwarte dla zwiedzających. 

  3 i 5 maja - Muzeum otwarte jak w niedziele i święta w godzinach 12:00 - 16:00.

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce