• Kalendarium wydarzeń
  • Licznik Odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 563462
    Odwiedzin dzisiaj: 1508

Archiwum wystaw - 1993 - 2017

2017

0.09.-01.10.2017 r.
Malarstwo - Moja Pasja, wystawa Elizy Wrony. Jest ona absolwentką Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bełchatowie, a od września 2017 r. uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. W.Broniewskiego w Bełchatowie. ...
Ta szesnastoletnia miłośniczka tworzenia – rysowania, malowania a także rzeźbienia, jest samoukiem w tych dziedzinach. Uczestniczka wielu konkursów plastycznych - ogólnopolskiego konkursu pt. "Jestem dumny, że jestem Polakiem". Stworzyła własny komiks o tematyce "Szarych Szeregów". Jest jednym z 10-u bełchatowskich reprezentantów w międzynarodowym projekcie artystycznym "Inwazja Talentów".
Jej ulubiony obraz, to praca Olgi Boznańskiej "Dziewczynka z chryzantemami". Inspiruje ją również twórczość Edgara Degas i jego cykl "Baletnica".
Mimo iż sztuka jest bliska sercu artystki, to podjęła ona decyzję o kontynuacji edukacji w liceum ogólnokształcącym, gdyż marzy o tym, by w przyszłości zostać lekarzem.
Podczas swej wystawy zaprezentowała krajobrazy i portrety, wykonane w technice akwareli i malarstwa akrylowego.

25.08.- 01.10.2017 r.

Dziewiąta już – odsłona cyklu wystaw zatytułowanych „Technika w służbie boga wojny”. W tym roku muzealnicy prezentują kolekcje bagnetów zgromadzonych przez pasjonatów tej właśnie części żołnierskiego wyposażenia. Wydawać by się mogło, że broń biała, a tą przecież jest bagnet, odeszła już dawno do przysłowiowego lamusa. Jednak okazuje się, że tak nie jest. Jego geneza skłania nas do cofnięcia się w czasie do XVII wieku. Oczywiście dziś trudno o oryginalne bagnety pochodzące z tak odległych rejonów naszych dziejów. Dziś można podziwiać na ogół XIX-wieczne egzemplarze no i rzecz jasna te, które wraz z postępem broni palnej wprowadził do użytku również wiek XX. Ich forma i staranność wykonania są zadziwiające, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że właściwie były to tak z praktycznego punktu widzenia zwykłe a tylko przeznaczone do celów bojowych noże. Dziś bagnety są przede wszystkim funkcjonalne i praktyczne przez co nie zawsze powalają swoim urokiem. Jednak najważniejsze jest to, że bagnet nadal pozostaje swego rodzaju łącznikiem przeszłości z przyszłością. Nie pozwala zapomnieć, że pomimo tak ogromnego rozwoju techniki i sztuki wojennej „zimna stal” jest nadal w modzie. Zatem wiele wskazuje na to, że słowa tej starej żołnierskiej piosenki, którą zacytowaliśmy na wstępie jeszcze długo pozostaną aktualne.

25.07 - 20.08.2017 r.
Zbrodnia Katyńska - aby pamięć o niej nie zaginęła.
Wystawa o funkcjonariuszach Policji Państwowej pochodzących z obecnego Powiatu Bełchatowskiego lub pełniących na jego terenie służbę - pomordowanych na wschodzie w 1940 r.

14.07. - 20.08.2017
"Kurzy w akcji" Wystawa fotografii Piotra Kurzydlaka
Piotr Kurzydlak - sam o sobie mówi - zapewne przez wrodzoną skromność - „rzemieślnik”, ale jego fotograficzny dorobek z pełną odpowiedzialnością pozwala stwierdzić, że jest reportażystą, bacznym obserwatorem życia Bełchatowa i absolutnym pasjonatem dziedziny, którą zajmuje się od połowy lat dziewięćdziesiątych. Od blisko trzech dekad zawodowo związany z fotografią na swoich stopklatkach uchwyca zarówno najszczęśliwsze momenty życia bełchatowian, jak i najważniejsze wydarzenia Bełchatowa. Empatyczny i wrażliwy potrafi znaleźć piękno w sprawach najprostszych, a niewymuszona perfekcja zjednuje mu sympatię fotografowanych. Jego warsztat nie pozostawia żadnych złudzeń: być fotografem to nie tylko patrzeć, ale przede wszystkim widzieć.


21.05. - 30.06.2017 r.
"25 lat ruchu numizmatycznego w Bełchatowie" - wystawa numizmatyczna

17.05. - 11.06.2017 r.
"Rotmistrz Witold Pilecki - Polak, mąż, ojciec, bohater".
 Wystawa jest autoryzowana przez Panią Zofię Pilecką, córkę Witolda Pileckiego, a opracowało ją i zrealizowało Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej.

12.05 - 05.07.2017 r.
Barbarzyńcy
„Kultura plemion barbarzyńskich Polski środkowej w okresie wpływów rzymskich”
Wystawy prezentowała kulturę plemion barbarzyńskich Polski środkowej w I-V w. n.e. Głównym celem autorów wystawy było przedstawienie ludności zamieszkującej tereny Kotliny Szczercowskiej i ich sąsiadów z rejonu Wyżyny Wieluńskiej. Podstawą do rekonstrukcji były wyniki prowadzonych w tym regionie przez wiele lat badań archeologicznych.
Konsultacja naukowa: dr Lubomira Tyszler (Instytut Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego)
Na wystawie zaprezentowano zabytki ze zbiorów Muzeum Ziemi Wieluńskiej, Muzeum Regionalnego w Brzezianch, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim i z badań archeologicznych mgr. Jacka Ziętka, rekonstrukcje naczyń z osady w Chabielicach, powiat bełchatowski - wykonane przez mgr. Marcina Mizerskiego ("Geniusz" Kreatywna Edukacja" oraz fotografie z archiwów: dr Lubomiry Tyszler, Stowarzyszenia Archeologii Eksperymentalnej "Harjis" i mgr. Jacka Ziętka.

29.04. - 07.05.2017 r.
"400 lat zakonu Franciszkanów w Bełchatowie"
W niedzielę - 30 kwietnia 2017 roku - w parafii pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Tadeusza Kościuszki odbył się jubileusz 400-lecia przybycia Franciszkanów do Bełchatowa.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną o godzinie 12.00 w kościele farnym. Po mszy, w oratorium im. Jana Pawła II, odbył się wykład oraz otwarcie wystawy dotyczącej tych doniosłych wydarzeń wpisanych w historię zarówno miasta jak i przede wszystkim samego kościoła farnego. Świątynia ta, wówczas jeszcze w innej formie, została wzniesiona właśnie w związku z tymi wydarzeniami.
Wystawę panelową przygotowało Muzeum Regionalne w Bełchatowie.


07.04 - 03.05.2017 r.
"Fotografie starego Lwowa z kolekcji Adama Dobosza" - wystawa fotograficzna

30.03.- 30.04.2017 r.
"Wielkanoc po łódzku"
Wielkanoc jest jednym z najstarszych i najbardziej znaczących świąt chrześcijaństwa w roku liturgicznym, a jednocześnie jednym z tych, które wyróżnia niezwykle barwna obrzędowość. „Łódzkie” to w sensie etnograficznym właściwie nie region, ale grupa regionów, takich jak np.: opoczyński, łowicki, sieradzki czy łęczycki, których folklorystyczne bogactwo nadaje Polsce centralnej kulturową indywidualność. Na wystawie pokażemy tę różnorodność za pomocą charakterystycznych elementów z wybranych regionów.                                  
Wystawa zorganizowana ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego
w Łodzi, Muzeum Regionalnego w Bełchatowie oraz osób prywatnych.

21.02 - 02.04.2017 r.
"I MIędzynarodowe Biennale Grafiki Łódź 2016" - wystawa pokonkursowa
21 lutego 2017 r. odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy I Międzynarodowego Biennale Grafiki w Łodzi 2016.
Dzięki determinacji jego twórców, wydarzenie skupiło wokół siebie środowiska artystów z 59 krajów, stając się tym samym jednym z najważniejszych międzynarodowych konkursów graficznych 2016 roku na świecie. W bełchatowskim muzeum prezentowane są 32 grafiki, które stanowią tylko część zgromadzonej przez organizatorów konkursu kolekcji.
Ekspozycja była pierwszą z cyklu wystaw pokonkursowych Międzynarodowego Biennale Grafiki w Łodzi, zaplanowanych na 2017 rok. Na ekspozycję złożyły się grafiki nadesłane z Tajlandii, Włoch, Holandii, Szwajcarii, Polski, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Iranu, Egiptu, Ukrainy, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Indii. Jedną z najciekawszych, prezentowanych w murach bełchatowskiego dworku prac, była Wieża o dwóch cieniach autorstwa polskiego artysty Pawła Delekty, która w 2016 roku zdobyła pierwszą nagrodę w Brita Printz Arte w Madrycie. Wśród autorów znaleźć można było również inne wybitne nazwiska, m.in.: Mehrdad Khatei, Koichi Yamamoto, Sandro Brachitt, Deborah Chapma, Ewa Kutyla.
Prezentowane prace to bogaty zbiór artystycznych wypowiedzi, ukazujący za pomocą znaku graficznego unikalną rzeczywistość, którą pomimo głębokich niekiedy różnic kulturowych, artyści poddają podobnym formalnym zabiegom. W ujęciach realistycznych, syntetycznych, abstrakcyjnych czy konceptualnych tworzą jej niezwykły obraz. Zgromadzona w wyniku konkursu różnorodność artystycznych spojrzeń i graficznych technik, dała szansę zaistnienia jedynej w swoim rodzaju kolekcji. Kolekcji, w odbiciu której jawi się oblicze współczesnej, światowej grafiki artystycznej.
Wśród gości wernisażu znaleźli się dyrektorzy Biennale - Sebastian Grochocki i Marcin Wydrzyński oraz reprezentująca Stowarzyszenie „Lografia” Liliana Warcholińska. Ekspozycja prezentowana będzie do 2 kwietnia 2017 r.


11.01. - 05.02.2017 r. 11
Wystawa pokonkursowa "Bełchatów w czterech porach roku"
11 stycznia 2017 r. Muzeum Regionalnym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego oraz otwarcie wystawy pokonkursowej „Bełchatów w czterech porach roku”. Na konkurs wpłynęły 194 fotografie 17 autorów. Jury w składzie Piotr Kurzydlak, Katarzyna Źródelna, Marcin Uss nagrodziło ostatecznie czterech autorów fotografii ukazujących piękno Bełchatowa: Agnieszkę Malak, Darię Błaszczyk, Helenę Przybylak oraz Ryszarda Jurczyka. Pierwsze cztery fotografie prezentują kolejno prace nagrodzonych autorów.

 

2016


06.12.2016 - 08.01.2017 r.
"Przybieżeli do Betlejem... Boże Narodzenie w zwyczajach i sztuce ludowej"


08.12.2016 - 8.01.2017 r.
"IX Przeglądowa wystawa fotografii Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego".

18.12.2016 - 26.02.2017 r.
"Mennictwo Ameyki Południowej"
Wystawa ze zbiorów Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Oddział w Bełchatowie.


13-27.12.2016 r.
„586 Dni Stanu Wojennego”
Wystawa plenerowa prezentująca historię wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce ze szczególym zwróceniem uwagi na rejon bełchatowski. W dniach 13-14.12.2016 r. ekspozycja prezentowana była przed budynkiem muzeum, następnie przeniesiona została na Plac Gabriela Narutowicza.
3.10. - 4.12.2016 r.
„40 lat Nadleśnictwa Bełchatow - las i jego funkcje”
Ekspozycja przyrodnicza ukazująca las jako miejsce pracy, życia i rekreacji. Zorganizowana ze zbiorów Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie oraz przy współpracy Nadleśnictwa Bełchatów z Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.
4-11.09.2016 r.
„Jubileusz 25-lecia Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika”
Wystawa zorganizowana w związku z przypadającą rocznicą 25-lecia Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bełchatowie, która prezentuje dzieje nie tylko samej parafii ale również jej terenu i samej świątyni, których historia sięga zdecydowanie głębiej niż lata 90. XX wieku. Ekspozycja przedstawia także historię najstarszego osiedla w Bełchatowie - os. 1000-lecia.
25.08. - 25.09.2016 r.
„Śladami wojny. Technika w służbie boga wojny – cz. 8 – Ekspozycja manierek”
Ekpozycja przedstawia zbiór manierek cywilno-wojskowych pochodzący z końca XIX i początku XX wieku. Kolekcja jest tylko niewielką częścią całości udostępnionej przez Fundację im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie.
24.07. - 4.09.2016 r.
„Historia Letnich Igrzyst Olimpijskich w numizmatyce”
LXX wystawa Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Oddział w Bełchatowie.
17.06. - 15.08.2016 r.
„La Donna Vera”
Wystawa malarstwa Beaty Wąsowskiej.
10.05. - 17.07.2016 r.
„Chwalcie łąki umajone...” - kapliczki i krzyże przydrożne w fotografii Mariana Wójcika
Wystawa fotograficzna prezentująca obiekty z terenu miasta Bełchatowa o ciekawej i często intrygującej historii.
29.04. - 12.06.2016 r.
„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” 115-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej i 60-lecie Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie
Wystawa zorganizowana zorganizowana ze zbiorów Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, z unikatowej kolekcji modeli zabytkowych pojazdów konnych Zygmunta Karga oraz zbiorów własnych muzeum.
22.03. - 18.04.2016 r.
„Pomiędzy metaforą a abstrakcją... Grochocki, Kaca, Olejniczak”
Ekspozycja prezentująca prace graficzne artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, towarzysząca międzynarodowemu konkursowi z zakresu grafiki warsztatowej.
20.03. - 30.06.2016 r.
„Monety i banknoty Azji”
Autorska wystawa prezentująca zbiory Adama Terkiewicza.
15.03. - 17.04.2016 r.
„Jastrё czyli Wielkanoc na Kaszubach”
Wystawa wielkanocna, przybliżająca świętowanie na Kaszubach. Ekspozycja przygotowana została dzięki uprzejmości Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich oraz Muzeum Etnograficznego w Toruniu.
5.02. - 13.03.2016 r.
„XX-lecie Ludowego Sportowego Klubu Kolarskiego Bełchatów”
Wystawa będąca podsumowaniem dwudziestoletniej działalności klubu. Ekspozycja przygotowana ze zbiorów Ludowego Sportowego Klubu Kolarskiego „Bełchatów” oraz prywatnych trofeów zawodników.


2015
17.12.2015 r. - 24.01.2016 r.
„VIII Wystawa Przeglądowa Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego”
Kolejna z cyklu wystaw członków BTF, na wernisażu której gościnnie wystąpił zespół „Biuro Tłumaczeń” w składzie Katarzyna Chmiel i Piotr Kulpa.
15.12.2015 r. - 10.04.2016 r.
„Łódzkie warte utrwalenia i pokazywania – mało znane i jeszcze nieodkryte”
Wystawa poplenerowa prac malarskich i graficznych członków stowarzyszenia „Nasza Galeria”.
14.12.2015 r. - 10.01.2016 r.
„Cicha noc, święta noc”
Wystawa stanowiąca tło dla okolicznościowych lekcji edukacyjnych. Centrum ekspozycji stanowiła tradycyjnie „ubrana” choinka, stół wigilijny oraz ozdoby świąteczne, tzw. światy z opłatka i wycinanki ludowe.
12.12.2015 r. - 31.01.2016 r.
„Śladami stanu wojennego”
Wystawa planszowa poświęcona obchodom 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Otwarciu ekspozycji towarzyszył koncert Bartosza Kurowskiego,
w repertuarze którego znalazły się pieśni m.in. Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Jana Pietrzaka.
02.12.2015 r. - 31.01.2016 r.
„Polska pod zaborami”
Ekspozycja prezentująca walory monetarne Polski z okresu zaborów.
23.10. - 13.12.2015 r.
„Ziołolecznictwo. Magia i nauka”
Ekspozycja prezentowała historię ziołolecznictwa (od wiejskich zielarek, poprzez do dziś cenione zielarstwo klasztorne, po panny apteczkowe). Wystawa ze zbiorów: Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, Muzeum Farmacji w Łodzi, Muzeum Okręgowego w Sieradzu, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Wydziału Farmaceutycznego UM w Łodzi, zbiorów osób prywatnych oraz zbiorów własnych muzeum.
21.09. - 15.10.2015 r.
„Technika w służbie boga wojny, cz. 7 – Życie na kartki”
Ekspozycja poświęcona zagadnieniom reglamentacji. Na ekspozycji zaprezentowano blisko 500 kart reglamentacyjnych z lat 1915-1989.
29.08. - 5.09.2015 r.
„NSZZ „Solidarność” w Bełchatowie na tle sytuacji w kraju i regionie”
Wystawa planszowa poświęcona historii powstania oraz działalności NSZZ „Solidarność” na tle ówczesnych wydarzeń w kraju i regionie. Wystawa prezentowana w holu PGE Giganty Mocy, przygotowana w związku z obchodami 35. rocznicy utworzenia NSZZ „Solidarność”.
07 - 30.08.2015 r.
Retrospekcje, pejzaż, interakcja pomiędzy naturą a człowiekiem. Wystawa malarstwa i grafiki Zygmunta Warcholińskiego i Liliany Warcholińskiej
Zygmunt Warcholiński - członek Klubu Twórców Kultury w Bełchatowie, uczestnik wielu konkursów, wystaw w kraju i zagranicą. Uczestnik plenerów malarskich m.in. w Turowie, Zgorzelcu, Łodzi, Łasku, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku i Szklarskiej Porębie. Uchwałą Rady Państwa w 1983 r. odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Zmarł w wieku 94 lat.
Liliana Warcholińska - studentka V roku Grafiki i Projektowania graficznego na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Twórczość w dziedzinie grafiki warsztatowej, grafiki projektowej, rysunku, malarstwa i ilustracji książkowej.
28.06. - 25.10.2015 r.
„Rok św. Jana Pawła II”
Wystawa Oddziału PTN w Bełchatowie upamiętniająca wielkiego Polaka – Jana Pawła II.
23.06. - 02.08.2015 r.
ZPAP Okręg Łódź – wystawa przeglądowa
Wystawa przeglądowa prac członków Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Łódzkiego.

05-21.06.2015 r.
Jana Ivanova - wystawa fotografii
Jana Ivanova to 16-letnia uczennica szkoły językowej w mieście Pernik w Bułgarii, gdzie się urodziła. Zajmuje się fotografią od dwóch lat. Poza fotografią o charakterze reporterskim na swoich fotografiach chętnie uwiecznia piękno bułgarskiej przyrody. Jej prace publikowane były w wielu czasopismach i stronach internetowych w Bułgarii. Wykonywała zdjęcia podczas Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego „Bansko Jazz Festival”, Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „Priest of the Muses” w Carewie, Międzynarodowego Festiwalu Karnawałowego „Surva” w Perniku.

08-31.05.2015 r.
Wystawa twórczości Mariusza Gosławskiego
Mariusz Gosławski - artysta plastyk, malarz, fotograf, poet i teolog.
Zajmuje się głownie malarstwem sztalugowym. Maluje przede wszystkim pejzaże i architekturę, ale w jego twórczości można też znaleźć portrety czy tematy florystyczne. Uprawia także malarstwo ścienne, pisze ikony, tworzy grafikę i odnawia rzeźby.
Jest najbardziej znanym artystą malującym kawą w Polsce.
Zafascynowany kulturą Japonii tworzy prace plastyczne w japońskim klimacie.
Ma na swoim koncie 4 tomiki wierszy, 120 wystaw indywidualnych i ponad 130 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność twórczą. Prace artysty znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.
26.03. - 19.04.2015 r.
„Przy polskim stole. O tradycji w kulturze i sztuce”
Wystawa etnograficzna obrazująca zwyczaje i obrzędy związane ze świętami wielkanocnymi. Ekspozycja zorganizowana ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, Muzeum Ziemi Wieluńskiej, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach, z kolekcji osób prywatnych oraz ze zbiorów własnych Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.
25.02. - 01.03.2015 r.
Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wystawa przygotowana z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, ustanowionego na mocy ustawy z dnia 3.02.2011 roku, prezentowała historię KWP oraz sylwetki żołnierzy związanych z podziemiem niepodległościowym regionu łódzkiego.
29.01. - 22.03.2015 r.
„Tradycje kuchni polskiej w kulturze i sztuce”
Obok zabytkowych sztućców do serów czy do raków, na wystawie zobaczyć można było naczynia miedziane - garnki, brytfanny, a także formy do pieczenia pasztetów, moździerze, zaparzacze do herbaty, chłodziarki i termofory. Oprócz tego wystawa prezentowała interesujące zabytki etnograficzne, m.in. maszynki do palenia kawy oraz rzeźby i malarstwo ludowe.

 

2014

31.12.2014 r. - 15.01.2015 r.
Axis mundi
Axis mundi (z łac. oś kosmiczna, oś świata). Realizacja artystyczna Jacka Niewieczerzała i Przemysława Obarskiego, powstała na bazie uniwersalnej i powszechnej w różnych kulturach idei środka świata, uważanego za stabilny element wszechświata. Z ideą tą wiążą się podstawowe koncepcje kosmogonii i antropogenezy. Od wieków wierzono, że stwarzanie świata rozpoczęło się od centrum i postępowało koncentrycznymi kręgami, a siedziba boga najwyższego usytuowana jest zawsze w centrum nieba, na wierzchołku osi kosmicznej. Instalacja prezentowana w wieży strażackiej (Miejskie Centrum Kultury, Plac Narutowicza 1a).
19.12.2014 r. - 01.02.2015 r.
Historia szablą pisana, od Legionów...
Wystawa broni białej ze zbiorów Grzegorza Sztala i Pawła Zbytniewskiego.
15.12.2014 r. - 1.02.2015 r.
„Opowieść wigilijna”
Wystawa stanowiąca tło dla odbywających się zajęć okolicznościowych. Główne elementy wystawy stanowiły tradycyjnie przystrojona choinka oraz stół prezentujący wigilijne potrawy.
12.12.2014 r. - 18.01.2015 r.
„VII Przeglądowa czyli Fotograficzna Spowiedź BTF za 2014 rok”.
Wystawa prac członków Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, będąca podsumowaniem pracy za 2014 rok.
23.11.2014 r. - 30.03.2015r.
Polska królewska.
Wystawa prezentuje monety, których emitentami byli władcy Polski począwszy od wieku XII do upadku Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Zwiedzający mogą obejrzeć autentyczne środki pieniężne, którymi posługiwano się w dawnej Polsce: boratynki, denary, dukaty, grosze, orty, szelągi i talary. Poza walorami o charakterze historycznym prezentowane są monety kolekcjonerskie z serii „Poczet królów i książąt polskich” oraz współczesne kopie królewskich talarów.
09.11. - 07.12.2014 r.
Ona i on. Malarstwo Czesława Gałużnego.
Autorska wystawa Czesława Gałużnego - artysty plastyka uprawijącego malarstwo i rysunek, który zajmuje się także projektowaniem wnętrz, malarstwem ściennym, realizacją rzeźb oraz edukacją. Za swą twórczość był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Sosnowca za rok 2000 oraz Pierwszej Nagrody II Międzynarodowego Biennale Pasteli w Nowym Sączu, otrzymał również, wraz z Janem Funkiem, wyróżnienie za projekt Pomnika Żołnierza Polskiego. Ponadto otrzymał wyróżnienie fundowane przez Ministra Kultury i Sztuki na Biennale Pasteli w Nowym Sączu, wyróżnienie na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa w Częstochowie oraz wyróżnienie honorowe Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Został także odznaczony Srebrną Odznaką Zasłużonego w Rozwoju Województwa Katowickiego.
15.08. - 31.10.2014 r.
Technika w służbie boga wojny, cz. 6. 100. rocznica Operacji Łódzkiej 1914-2014.
Ekspozycja upamiętniająca wydarzenia, które miały miejsce w naszym rejonie podczas działań wojennych 1914 roku. Wystawa zorganizowana została przez Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne Grupa Łódź, Skansen Rzeki Pilicy, Łódzki Dom Kultury, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Zbiory militariów udostępnione na wystawie pochodzą z Fundacji im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie oraz osób prywatnych.
15.07. - 10.08.2014 r.
Kościół na ziemi łódzkiej wobec dwóch totalitaryzmów.
Wystawa została przygotowana przez łódzki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.
22.06. - 05.09.2014 r.
Dukaty lokalne.
Kolejna, LXV Wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Bełchatowie, zachęcająca do zapoznania się z bogactwem wizerunków, nazw i technik monetarnych zastosowanych na dukatach lokalnych wyemitowanych przez miasta, powiaty i gminy.
03.06. - 13.07.2014 r.
Wystawa malarstwa Romana Opalińskiego.
Roman Opaliński - absolwent Lwowskiego Instytutu Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej (obecnie Lwowska Narodowa Akademia Sztuki), który tworzy swoje prace zarówno w klasycznych technikach malarskich, jak i technice grafiki oraz kowalstwa artystycznego.
15.06. - 31.08.2014 r.
Kanonizacja Jana Pawła II w obiektywie Bełchatowian.
Wystawa zorganizowana w ramach II Obchodów Dnia Patrona Miasta Bełchatowa św. Jana Pawła II, prezentująca fotografie z uroczystości kanonizacyjnych na Placu Św. Piotra w Rzymie.
11.04. - 18.05.2014 r.
Historia bełchatowskiego wędkarstwa. Od wędki leszczynowej do wędki grafitowej.
Na ekspozycji znajdowały się wędki do połowów ryb, sieci i sznury rybackie, ciekawe eksponaty: spreparowane ryby, rybie łby i inne trofea z zawodów wędkarskich, nagrody i puchary, a także plansze i tablice edukacyjne, fotografie artystyczne ryb i zbiorników wodnych oraz malarstwo i rzeźba o tematyce wędkarskiej. Można było również w akwariach poobserwować żywe okazy ryb akwariowych.
07-30.04.2014 r.
Jare gody w sieradzkiem.
Wystawa etnograficzna o obyczajach i obrzędach wielkanocnych. Ekspozycja została przygotowana w oparciu o eksponaty z Muzeum Okręgowego w Sieradzu i ze zbiorów własnych muzeum.
23.03. - 08.06.2014 r.
Sport w numizmatyce.
Wystawa została zorganizowana ze zbiorów członków bełchatowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, nawiązuje do XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.
13.02. - 09.03.2014 r.
Pola Negri. Legenda kina.
Wystawa ukazującą drogę życiową i artystyczną wielkiej gwiazdy światowego kina. Wystawa retrospektywna przygotowana została w Muzeum Kinematografii w Łodzi w związku z 20 - rocznicą śmierci Poli Negri i przybliża sylwetkę aktorki, która rozpoczęła swoją karierę w epoce kina niemego, z powodzeniem kontynuowała ją w czasach filmu dźwiękowego, ale dla wielu ludzi w Polsce, zwłaszcza młodych, jest postacią nieznaną.
10.01. - 09.02.2014 r.
Świt o zmierzchu. Wspomnienie.
Wystawa prezentująca 52 obrazy (olej, akryl) artysty - malarza Ryszarda Rybickiego oraz miniatury wykonane techniką pasteli.
19.12.2013 r. - 02.01.2014 r.
Kolory muzyki.
Wystawa prezentująca klimat koncertów 14. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Autorami zdjęć są: Dariusz Kulesza, Tomasz Ogrodowczyk, Marcin Stępień. Bełchatów będzie kolejnym miejscem pokazania wystawy, która wędruje po województwie łódzkim do wybranych miejscowości festiwalowych.

2013
21.11. - 08.12.2013 r.
Orła wrona nie pokona – 32 Rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego.
Wystawa prezentowana w ramach projektu DICTAT. EUROPEJSKIE DYKTATURY w holu Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.
24.11.2013 r. - 31.01.2014 r.
Fauna i flora w numizmatyce.
Wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Bełchatowie.
14.11. - 15.12.2013 r.
VI Przeglądowa Wystawa Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Wystawa fotografii członków Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.
13.09. - 31.10.2013 r.
Bartnictwo i pszczelarstwo. Wystawa etnograficzna.
Wystawa z okazji XXXI Ogólnopolskich Dni Pszczelarza w Bełchatowie, zorganizowana ze zbiorów Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu oraz ze zbiorów prywatnych Jerzego i Henryki Gnerowiczów.
14.08. - 08.09.2013 r.
Śladami wojny. Technika w służbie boga wojny, cz. 5. Wojskowa służba zdrowia.
Wystawa zorganizowana przy współpracy:
Centralnego Archiwum Wojskowego
Fundacji Imienia Tadeusza Kościuszki w Krakowie
Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa-Nila w Krakowie
Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
Prof. dr. hab. Marka Dutkiewicza
Mateusza Danielczyka
Konrada Gaszewskiego
Ewy Charmuszko
Włodzimierza Łuczyńskiego
Mariana Wójcika
10-26.07.2013 r.
Fragmentaryczne. Wycięte. Szczątkowe.
Wystawa malarstwa i rysunku Adama Nowaczyka.
16.06.2013 r.
ZWZ AK Bełchatów – Konrad Leśniewski.
Wystawa zorganizowana z okazji odsłonięcia pomnika Konrada Leśniewskiego, prezentowana na Cmentarzu Rzymskokatolickim w Bełchatowie.
16.06.2013 r.
Jan Paweł II – patron miasta Bełchatowa.
Wystawa zorganizowana z okazji dni patrona miasta, prezentowana w Oratorium im. Jana Pawła II.
12.06. - 10.07.2013 r.
X Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej.
Coroczna wystawa prezentująca dorobek artystów w terenu powiatu bełchatowskiego.
17.05. - 16.06.2013 r.
Bogusław Dziedzic. Wspomnienie.
Retrospektywna wystawa prac Bogusława Dziedzica – pierwszego dyrektora bełchatowskiego muzeum.
19.05. - 06.09.2013 r.
Jan Paweł II. Papież – Polak.
Wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, poświęcona patronowi miasta Bełchatowa.
25.05. - 30.06.2013 r.
Prezentacja Biblii Brzeskiej
Prezentowany egzemplarz biblii brzeskiej to jeden z niewielu zachowanych do czasów dzisiejszych szesnastowieczny przekład pisma świętego na język polski.
25.04. - 12.05.2013 r.
VI Triennale z martwą naturą.
Wystawa pokonkursowa prac, przygotowana we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych w Sieradzu.
01-31.03.2013 r.
W krwawym polu srebrne ptaszę… O czym mówią pieśni Powstania Styczniowego.
Wystawa planszowa ukazująca najpiękniejsze pieśni patriotyczne powstałe w okresie powstania styczniowego uzupełnione o eksponaty pochodzące ze zbiorów MR w Bełchatowie.
10.01. - 30.04.2013 r.
Monety Wielkiej Brytanii.
LXI wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego i Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.
20.12.2012 r. - 24.02.2013 r.
Nauki dawne i niedawne.
Wystawa interaktywna – przybliżająca zagadnienia związane z pomiarem czasu, współrzędnymi geograficznymi, rozwojem maszyn liczących i fal.
01.10.2012 r. - 06.01.2013 r.
Sport w numizmatyce - najważniejsze wydarzenia sportowe 2012 roku.
Wystawa tematyczna ze zbiorów członków Oddziału PTN w Bełchatowie.


2012
grudzień
30 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce.
LVIII wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego i Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

Don Kichot Józefa Wilkonia... Wyprawa do Bełchatowa.
Wystawa rzeźby.

Nauki dawne i niedawne.
Wystawa interaktywna, przybliża zagadnienia związane z pomiarem czasu i współrzędnych geograficznych, rozwoju maszynliczących i fal.

listopad - grudzień
V Przeglądowa Wystawa Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Wystawa fotografii.

listopad
Błogosławiony Jan Paweł II zawsze z nami
Wystawa towarzysząca VIII Bełchatowskim Dniom Papieskim, prezentowana w Oratorium Jana Pawła II przy Parafii p.w. Narodzenia N.M. Panny w Bełchatowie.

październik - listopad
Urodziłem się w Częstochowie. Kolekcja obrazów Jerzego Dudy Gracza
Wystawa autorska Jerzego Dudy Gracza, pochodząca ze zbiorów Muzeum Częstochowskiego oraz krakowskiej fundacji CONSPERO.

wrzesień - grudzień
Sport w numizmatyce
LVIII wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego i Muzeum Regionalnego w Bełchatowie związana z najważniejszymi wydarzeniami sportowymi 2012 roku.

sierpień - wrzesień
Przyszli, odeszli... są. Żydzi Polscy.
By pamięć nie zaginęła
Wystawy prezentujące dorobek kulturowy i artystyczny przedwojennej społeczności Żydów w Polsce. Przygotowane zostały przez Żydowski Instytut Historyczny w Warszawie.

70. Rocznica likwidacji bełchatowskiego getta
Wystawa prezentowała historię bełchatowskiej społeczności żydowskiej.

sierpień - październik
Technika w służbie boga wojny, cz. IV - Broń strzelecka w wojnach światowych
Wystawa poświęcona broni strzeleckiej wykorzystywanej podczas pierwszej i drugiej wojny światowej.

lipiec - sierpień
IX Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej
Wystawa prac artystów z powiatu bełchatowskiego.

Stypendyści Miasta Bełchatowa i Laureaci Nagrody Starosty Bełchatowskiego
Wystawa prezentowana w ramach VII Edycji Festiwalu Młode(j) Sztuki.

Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej
LVII wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego i Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

maj - lipiec
20 lat Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Bełchatowie
Wystawa jubileuszowa, eksponująca wydawnictwa oddziału, pamiątki ze zjazdów towarzystwa oraz zbiór medali związanych z Bełchatowie.

maj - czerwiec
A jak Astrolabium - Z jak Ziemia
Wystawa fotografii z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.

kwiecień - maj
Nobliści Polscy oraz 50-lecie Młodzieżowego Koła Filatelistycznego PZF w Bełchatowie
Wystawy planszowe o tematyce filatelistycznej, uzupełnione o eksponaty pochodzące ze zbiorów Pana Mariana Wójcika - opiekuna MKF PFZ w Bełchatowie oraz Muzeum Regionalne w Bełchatowie.

marzec - kwiecień
Historia Bełchatowskiej Konspiracji 1939-1945
Wystawa planszowa ukazująca historię bełchatowskiej konspiracji (ZWZ-AK) w kontekście ogólnopolskim.

Sztuka ludowa Podlasia
Ekspozycja ze zbiorów Muzeum Podlaskiego, poświęcona sztuce ludowej i rzemiosłu województwa podlaskiego.

marzec
Biżuteria Gotów
Wystawa ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

styczeń - luty
Dzieje papieru i papiernictwa
Historia rękodzielniczej produkcji papieru, ilustrująca powstanie papiernictwa w Chinach oraz jego dalszy rozwój. Wystawa uzupełniona o materiały pisarskie poprzedzające wynalazek papieru oraz druku.

2011

grudzień
Dzieje papieru i papiernictwa
Historia rękodzielniczej produkcji papieru, ilustrująca powstanie papiernictwa w Chinach oraz jego dalszy rozwój. Wystawa uzupełniona o materiały pisarskie poprzedzające wynalazek papieru oraz druku.

30 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce
LVIII wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego i Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

Józef Wilkoń - Arka Noego
Wystawa rzeźby.

listopad - grudzień
Lalki świata
Prezentacja lalek w strojach regionalnych z różnych stron świata pochodzących z prywatnej kolekcji Ewy i Jagody Liszki.

listopad
IV Wystawa Przeglądowa Fotografii Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego

październik
Monety Stanów Zjednoczonych Ameryki
LV wystawa Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Oddział w Bełchatowie i MR w Bełchatowie.

październik - listopad
Rozmawiając z Bogiem
Wystawa fotograficzna prezentująca kapliczki, figury i krzyże przydrożne z Bełchatowa i okolic. Autorem fotografii jest bełchatowianin Pan Marian Wójcik.

Jan Paweł II – Pro Memoria
Wystawa upamiętniająca życie Jana Pawła II.

Józef Piłsudski Pierwszy Honorowy Obywatel Miasta Bełchatowa
Wystawa panelowa w MCK w Bełchatowie towarzysząca ekranizacji filmu „Bitwa Warszawska 1920".

wrzesień
Technika w służbie boga wojny. Część trzecia - Sztuka okopowa. Twórczość batalistyczna
Wystawa zorganizowana przy współpracy: Skansenu rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim oraz Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

sierpień
Paweł Wróbel
Wystawa malarstwa.

lipiec - sierpień
Polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej
LVII wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego i Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

lipiec
Jolanta Kuszaj. Przestrzenie miejskie
Wystawa rysunku i malarstwa.

Młody Toruń - sztuka aktualna
Wystawa towarzysząca VI Międzynarodowemu Festiwalowi Młodej Sztuki w Bełchatowie.

Bogusława Gajzler
Wystawa malarstwa.
Wystawa towarzysząca VI Międzynarodowemu Festiwalowi Młodej Sztuki w Bełchatowie

czerwiec
Lwów - Bełchatów. Prezentacje
Wystawa prac członków Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz bełchatowskich artystów.

Odkryj naszą energię - najmłodsi bełchatowianie w obiektywie
Wystawa zorganizowana z okazji Dnia Dziecka, prezentująca twarze najmłodszych bełchatowian.

maj - czerwiec
Zabawka - ślad naszego dzieciństwa, dokument przeszłości
Wystawa prezentowała zabawki z czasów PRL-u, pochodzące ze zbiorów Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, Muzeum Regionalnego w Bełchatowie oraz osób prywatnych.

Zbiory sztuki Muzeum Regionalnego w Bełchatowie
Prezentacja wybranych dzieł z zakresu malarstwa, grafiki i rzeźby, pochodzących ze zbiorów własnych muzeum.

kwiecień
W dworku 200 lat temu
Wystawa pokonkursowa. Konkurs został ogłoszony przez Prezydenta Miasta Bełchatowa Marka Chrzanowskiego i Dyrektora Muzeum Regionalnego w Bełchatowie Jacka Niewieczerzała, w ramach Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków obchodzonego 18 kwietnia.

kwiecień - maj
Dni pokuty i zmartwychwstania
Wystawa rzeźby ludowej.

marzec - maj
Zbrodnia sowiecka 1940 roku
Wystawa podzielona na dwie ekspozycje. Zbrodnia katyńska przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej IPN Warszawa oraz Zbrodnia katyńska - tak daleka, tak bliska - została przygotowana ze zbiorów własnych muzeum oraz osób prywatnych.

marzec - kwiecień
Rosyjskie środki płatnicze
LVI wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego i Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

luty
Modlitwa dłutem pisana. Rzeźby Jarosława Furgały
Wystawa ze zbiorów własnych Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

Artyści Podkarpacia
Wystawa na podstawie autorskiego projektu Antoniego Adamskiego.

2010

grudzień
Boże Narodzenie - zwyczaje i obrzędy

listopad
35 lat Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Wystawa jubileuszowa, prezentująca działalność ekologiczną Kopalni „Bełchatów”.

Lalki świata. Prezentacja lalek w strojach regionalnych z różnych stron świata z prywatnej kolekcji Ewy i Jagody Liszki.

październik/listopad
III Przeglądowa Wystawa Fotografii Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego
Sługa Boży ks. Jerzy Popiełuszko. Wystawa ze zbiorów oddziału IPN Białystok

październik
15 lat Muzeum Regionalnego w Bełchatowie. Wystawa jubileuszowa zorganizowana ze zbiorów własnych muzeum.
Spotkania z Janem Pawłem II. Plenerowa wystawa ze zbiorów Wadowickiego Centrum Kultury, prezentowana na Placu Narutowicza przy Kościele p.w. NNMP w Bełchatowie
Monety Stanów Zjednoczonych Ameryki. LV wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego i MR w Bełchatowie

sierpień/wrzesień
Śladami wojny. Technika w służbie boga wojny, część 2. Kompasy i busole. Od montgolfierki do stratosfery.
Zaczęło się w sierpniu... Bełchatowska Solidarność w latach 1980-1989

lipiec/sierpień
Grafomotoryka. Wystawa grafiki i malarstwa Mariusza Gorzelaka, towarzysząca V edycji FMSz.
Malarska kronika XX wieku według Geno Małkowskiego
Pieniądz zastępczy polski i z Polską związany - wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Bełchatowie

czerwiec/lipiec
Poezja na desce. Wystawa malarstwa Romana Opalińskiego, zorganizowana przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie oraz Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Bełchatowie

maj/czerwiec
Triennale z martwą naturą - wystawa pokonkursowa
XX lat samorządu miejskiego w Bełchatowie

kwiecień/maj
Siwy strzelca strój. 100. rocznica utworzenia Związku Strzeleckiego
Bielizna naszych prababek, babek i matek - wystawa ze zbiorów Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

marzec/kwiecień
One. Światło i bryła. Magdalena Walczak - rzeźba, Łukasz Gliszczyński - fotografia, Marcin Mielczarek - rzeźba i malarstwo
10 lat minęło - wystawa jubileuszowa Regionalnego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego z siedziba w Bełchatowie
Wielkanocne obrzędy i zwyczaje

luty/kwiecień
Zimowe igrzyska olimpijskie na monetach - wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Bełchatowie

styczeń/luty
Bełchatów w czasach PRL-u

2009

grudzień/styczeń
Najcieplejsze święta w roku - wystawa pokonkursowa

listopad/styczeń
Polski plakat sportowy - wystawa ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
Węgiel brunatny - bełchatowskie złoto

październik
Bełchatów na kartach pocztowych

wrzesień/październik
Śladami wojny. Technika w służbie boga wojny. Maski przeciwgazowe.
70. rocznica wybuchu II wojny światowej - wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Bełchatowie

sierpień
Józef Piłsudski - Marszałek Polski, Honorowy Obywatel Bełchatowa
10 lat od wprowadzenia euro - wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Bełchatowie

lipiec
Celtikon - instalacja Przemysława Obarskiego, prezentowana w ramach IV edycji Festiwalu Młode(j) Sztuki
Bełchatowianie - happening Mariusza Gorzelaka

czerwiec
Międzynarodowa wystawa malarstwa, rzeźby i fotografii

maj
Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie

kwiecień/maj
Wielcy artyści i ich dzieła - malarstwo w numizmatyce i filatelistyce - wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Bełchatowie

Krzysztof Nowak - Pejzaż z suplementem
Re-witalne dzieło - wystawa pokonkursowa
Historia bełchatowskich klubów sportowych

marzec
II przeglądowa wystawa fotografii Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego
W lasowiackiej izbie - Wielkanoc

luty
Twarze piotrkowskiej bezpieki - wystawa IPN
Twarze bełchatowskiej bezpieki - uzupełnienie wystawy IPN

 

2008

grudzień/styczeń
Historia węglem pisana

Śląskie Boże Narodzenie
Najcieplejsze święta w roku - wystawa pokonkursowa.

listopad

Moja i twoja katedra

październik/listopad

W dawnej szkole

"Zabytki kultury materialnej w Polsce" wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Bełchatowie

październik

"Ks. Jerzy Popiełuszko. Pamiętamy" - wystawa prezentowana w Kaplicy pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

"Szukałem Was, A Teraz Wy Przyszliście Do Mnie" - wystawa zdjęć Arturo Mari, osobistego fotografa Jana Pawła II.

wrzesień-październik

"Dni zagłady - udział Polaków w II wojnie światowej.

lipiec-sierpień

115. rocznica erygowania parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie 1893-2008.

„Wielka Szajba” wystawa ceramiki i szkła studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

„Sport na monetach świata” wystawa Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Bełchatowie.

czerwiec-lipiec

"Malarstwo, tkanina, ubiór" Anna Maria Idzikowska-Rybicka 1935-2006

kwiecień-maj

Wystawa archeologiczno-etnograficzna związana regionem bełchatowskim

”Kobieta – lepsza połowa ludzkości. Kobieta w numizmatyce” – XLVI wystawa numizmatyczna Oddziału PTN w Bełchatowie

kwiecień

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne – wystawa fotografii

marzec-kwiecień

”Kobieta – lepsza połowa ludzkości. Kobieta w numizmatyce” – XLVI wystawa numizmatyczna Oddziału PTN w Bełchatowie

„Ikar z Binkowa” – Czesław Bartłomiejczyk, pilot 316. Warszawskiego Dywizjonu Myśliwskiego 1942-1947

marzec

„Między wschodem a zachodem – razem” – Roman Opaliński, Bogdan Rożak, Wasyl Łuciw – Gródek, Lwów, Ukraina – malarstwo, rzeźba

luty

Czesław Gałużny – rysunek i malarstwo „W księżycowej poświacie”

styczeń

„Skarby Ziemi” – wystawa geologiczna


2007

grudzień

“Skarby Ziemi” - wystawa geologiczna

listopad

VIII Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej
“Symbole patriotyczne na znakach pieniężnych” - wystawa ze zbiorów członków Oddziału PTN w Bełchatowie

październik

“Walczymy o czwartą koronę” - KPS “Skra” w obiektywie Wiesława Iwańców

wrzesień

“Działania zbrojne w rejonie bełchatowskim we wrześniu 1939r.”

“Energia” - wystawa pokonkursowa w ramach Festiwalu Młode(j) Sztuki

lipiec

“Malarstwo, pastele, rysunek” Cyprian Biełaniec

czerwiec

“Niepodległość harcerstwem znaczona”, “Nad nami orzeł biały” - XVIII Złaz Łękawiaków 2007

“XV-lecie działalności Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Bełchatowie” - wystawa jubileuszowa

maj

Malarstwo Edwarda Kociańskiego. Rzeźba Antonio Massara

kwiecień

“Polskie państwo podziemne. 65. rocznica powstania Armii Krajowej”

“Wielkanoc w naszym regionie”

“Genius Loci” wystawa prac Eugeniusza Molskiego

marzec

Wystawa malarstwa Pracowni Edukacji Plastycznej w Łodzi pod kierunkiem artysty malarza Mariusza Korczaka

“Wielkopostne Pasje Anny i Eugeniusza Boguckich”

luty

“Triennale z martwą naturą” – wystawa prac z IV Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego organizowanego przez BWA w Sieradzu

“Zbiory tematyczne monet Polski” wystawa ze zbiorów członków Oddziału PTN w Bełchatowie

“Wybacz mi Żono, że Polskę ukochałem bardziej niż Ciebie i dziecko” - polscy narodowcy jako ofiary nazizmu w okresie II wojny światowej

styczeń

“50-lecie powiatu bełchatowskiego” - wystawa numizmatyczna ze zbiorów członków Oddziału PTN w Bełchatowie

 

2006

grudzień

“Tragiczny grudzień. 25. rocznica ogłoszenia stanu wojennego”

“Tradycje bożonarodzeniowe”

listopad

VII Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej

“15-lecie Klubu Rękodzieła Artystycznego. Wystawa jubileuszowa”

październik

“15 – lecie Stowarzyszenia Przyjaciół Bełchatowa. Wystawa jubileuszowa”

“60 lat LZS”. Wystawa jubileuszowa

“Bełchatowskie Dni Papieskie – w obiektywie Mariana Wójcika”. Wystawa fotograficzna

“Spotkanie artystów”. Wystawa malarstwa i grafiki Anny Kopeć-Gibas i Francois Cosson

“Ksiądz Jerzy Popiełuszko – kapelan Solidarności”. Wystawa ze zbiorów Mariana Wójcika

“Przywódcy na znakach pieniężnych”. Wystawa ze zbiorów członków Oddziału PTN w Bełchatowie

wrzesień

“Las – miejsce życia, pracy i wypoczynku" - wystawa z okazji 30-lecia Nadleśnictwa Bełchatów

sierpień

“Grand Kanion sztuki. Kraj-obraz kopalni”. Wystawa poplenerowa

“Germanizacja dzieci polskich”. Wystawa ze zbiorów IPN, oddział w Łodzi

lipiec

“Rękodzieło słuchaczy Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej”.

“Wystawa malarstwa i grafiki” w ramach Festiwalu Młode(j) Sztuki”

czerwiec

“Sport na znakach pieniężnych”. Wystawa ze zbiorów członków Oddziału PTN w Bełchatowie

“Tkanina Grażyny Sójki”

maj

“W kręgu Światowida. Życie dawnych Słowian”.

“Małe jest piękne”. Malarstwo miniaturowe

“W starym kinie. O narodzinach X Muzy i dziejach bełchatowskiego kinoteatru “Polonia”.

kwiecień

“Fauna i flora na znakach pieniężnych”. Wystawa ze zbiorów członków Oddziału PTN w Bełchatowie

marzec

“Malarska kronika XX wieku według “Gena” Małkowskiego

styczeń

“Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne – Myślenice” wystawa prac

“Poczet królów i książąt polskich od Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego”. Wystawa ze zbiorów członków Oddziału PTN w Bełchatowie

 

2005

grudzień

“W drodze do niepodległości – syn ziemi bełchatowskiej gen. Janusz Głuchowski w latach 1888 – 1964”. Wystawa współorganizowana z Regionalnym Stowarzyszeniem Społeczno – Kulturalnym w Bełchatowie

listopad

“Zgasło słoneczko ludzkości. Reakcje społeczeństwa na śmierć Stalina”. Wystawa ze zbiorów IPN

VI Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej

“Ręko-dzieło dziecięcym natchnieniem podszyte”. Wystawa pokonkursowa.

“Rzemiosło w rejonie bełchatowskim”. Wystawa etnograficzna

październik

“Bony zastępcze Polski i ziem z Polską związanych” - wystawa ze zbiorów Andrzeja Balda

“24 godziny malowania” - akcja artystyczna Eugeniusza Geno Małkowskiego. Próba ustanowienia rekordu Guinnessa. 10-lecie
Muzeum Regionalnego w Bełchatowie

Powstanie ścieżki geologicznej w parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.

wrzesień

“Broń palna z kolekcji Muzeum regionalnego w Bełchatowie”

“25-lecie Solidarności – 1980-2005 i wspomnienie o Jej Kapelanie ks. Jerzym Popiełuszce”

“Poczta podziemna Solidarności”

“Jan Paweł II – Honorowy Obywatel Miasta Bełchatowa w fotografii Mariana Wójcika”

“Miasta bez spalin i hałasów” - wystawa przygotowana w ramach kampanii na rzecz ekologicznej polityki przestrzennej i transportowej

Wystawa malarstwa Eugeniusza Geno Małkowskiego

sierpień

“Pejzaże i nie tylko” - wystawa malarstwa Marii Siteń

lipiec

“Historia wciąż żywa” - historia Samorządowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie

Malarstwo Zygmunta Warcholińskiego

czerwiec

“Dziedzictwo kultury na znakach pieniężnych” - wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

“Malarstwo, rzeźba, dzianina” – wystawa prac pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy oraz dzieci z bełchatowskich świetlic MOPS. Wystawa z okazji 15-lecia MOPS w Bełchatowie

maj

„60. rocznica zakończenia II wojny światowej” - wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

„Rzeczpospolita piwniczna” – malarstwo Eugeniusza Geno Małkowskiego

kwiecień

„Kapelusz damski i męski w XX wieku” - wystawa z kolekcji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

„Przywrócenie praw miejskich osadzie Bełchatów – 1925”

„Bełchatów na osi czasu” - wystawa pokonkursowa

marzec

„Portrety kobiet regionu w obiektywie Wiesława Iwańców”

„Ogrody zmysłów” - prezentacje projektów studentów KUL-u

luty

Grafika Anny Kopeć – Gibas

„Od marzanny i bociana do ognisk św. Jana” – wiosenne obrzędy ludowe - wystawa ze zbiorów Muzeum w Opocznie, Muzeum Regionalnego w Radomsku i Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim

„10 lat po denominacji złotego wprowadzonej 1 stycznia 1995 roku” - wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

 

2004

grudzień

„Anioły... skrzydlaci posłańcy Niebios” - wystawa pokonkursowa

„Zwyczajny” resort. Ludzie i metody „bezpieki” 1944-1956 ” - wystawa ze zbiorów IPN

„Architektura sakralna regionu w obiektywie Jerzego Sankiewicza”

listopad

„Martwa natura” - wystawa malarska z kolekcji Muzeum w Częstochowie

„86 rocznica odzyskania niepodległości” - wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

„Kultura polska na znaczkach i monetach” – wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

V Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej

październik

VI Ogólnopolski Zjazd Klubu Szkół Herbertowskich w Bełchatowie

„Pejzaż, martwa natura” - malarstwo Małgorzaty Podrackiej

wrzesień

„Walka z najeźdźcą hitlerowskim 1939-1945” – wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

sierpień

„Życie jest jak malowane obrazy” - malarstwo Stanisława Imieninskiego

„Polskie Sierpnie” – nasza droga do wolności”

„60 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego” – wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

lipiec

„Kwiaty – magia kształtów i kolorów” fotografie Wiesława Iwańców

czerwiec

Malarstwo Franciszka Maśluszczaka

„Sport na monetach, medalach, znaczkach i kartach pocztowych” – wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

Malarstwo Grzegorza Szczęcha

maj

Grupa „Elipsa” - Malarstwo artystów polskich z Wileńszczyzny

IMPONDERABILIA - majowe prezentacje artystyczne

Bogusław Dziedzic - wystawa retrospektywna

kwiecień

Malarstwo Katarzyny Czuchnowskiej

marzec

Malarstwo Romana Raczka

„Pasje” – Fotografia i rzeźba Zdzisława Słoniny

„Kobieta na znakach pieniężnych” – wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

„Ludobójstwo UPA na ludności polskiej kresów południowo-wschodnich RP w latach 1941-1947”

„Kwiaty dla Ewy” fotografie Wiesława Iwańców

luty

„Martwa Natura, Portret, Akt” - malarstwo Anny Bogdanowicz

styczeń

„19 styczeń 1945 Wyzwolenie Bełchatowa” - wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

„Obraz wroga w propagandzie PRL” - wystawa zorganizowana przez IPN Oddział w Łodzi i Muzeum Tradycji Niepodległości w Łodzi

 

2003

grudzień

„Stan wojenny – spojrzenie po dwudziestu latach” - wystawa ze zbiorów IPN

IV Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej

„Nareszcie Szczerców” fotografie Wiesława Iwańców

listopad

„Okazy fauny i flory na znakach pieniężnych” – wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

„Morze” - wystawa poplenerowa Pracowni Malarskiej Jacka Bukowskiego

wrzesień

„Jan Paweł II 25-lecie pontyfikatu” - wystawa ze zbiorów członków Oddziału PTN w Bełchatowie

„Wojenne dzieciństwo – Losy dzieci polskich pod okupacją hitlerowską” - wystawa IPN Oddział w Łodzi, Biura Edukacji Publicznej

sierpień

„Przywódcy na znakach pieniężnych w latach 1924- 2003” - wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

„Dziadki do orzechów” fotografie Wiesława Iwańców

czerwiec

„Narodowe implikacje” - wystawa miast partnerskich Bełchatowa

„Monety Euro” - wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

maj

Malarstwo i rysunek absolwentów i studentów pracowni 267Art ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi

kwiecień

„Monety Władysława Jagiełły” - wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

„Najpiękniejsze miejsca naszego miasta” - grafiki uczniów SP Nr 4 w Bełchatowie

Malarstwo Urszuli Ślusarczyk

marzec

„Karty telefoniczne świata” - wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

V Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne – Myślenice 2002 prezentacje

luty

„Okręg Łódź Armii Krajowej „Barka” „ - wystawa ze zbiorów IPN oddział w Łodzi i Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim

styczeń

„Historia mennictwa polskiego” - wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

Wystawa z okazji 10-lecia PTN

 

2002

grudzień

„Boże Narodzenie – obrzędy” wystawa ze zbiorów Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu

„Wokół „Brunatnego Złota” - Fotografie Wiesława Iwańców

III Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej

listopad

„Impresje graficzno-poetyckie z Wileńszczyzny” - wieczór autorski poezji Aleksandra Śnieżki i grafiki Stanisława Kaplewskiego

Wystawa malarstwa i rzeźby prof. Aleksandra Dymitrowicza i prof. Mariana Molendy

„Poczet władców polskich” - wystawa z kolekcji Rodziny Lubomirskich

październik

„Sport na monetach, znaczkach pocztowych, kartach telefonicznych” - wystawa numizmatyczna ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

Malarstwo Gabrieli Szymańskiej-Kaczmarek

„Smak przygody” fotografie z podróży Renaty Musiał

Wystawa pokonkursowa – Konkurs Fotograficzny o Nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bełchatowie pt.:„Bełchatów – cztery pory roku”

40-lecie Ludowego Klubu Sportowego „Stomil” w Bełchatowie

wrzesień

„W rytmach czardasza, tanga i walca” - SALON 2002 Nyska Grupa Artystyczna

40-lecie Młodzieżowego Ruchu Filatelistycznego w Bełchatowie

sierpień

„Tryptyk rodzinny” - Malarstwo Anny Marii Idzikowskiej-Rybickiej, Agnieszki Rybickiej-Nalewczyńskiej i Ryszarda Rybickiego

lipiec

„Piękno użyteczne czy piękno ginące” - wystawa ze zbiorów Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu

„Świat minerałów” - Fotografia Wiesława Iwańców

czerwiec

Malarstwo i grafika Jerzego Grzywacza

maj

265- rocznica uzyskania praw miejskich Bełchatowa i X lat Ruchu Numizmatycznego w Bełchatowie - wystawa numizmatyczna ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

„Kształty, formy, nastroje” - Fotografie Dariusza Łaskiego

„Robotnicy przymusowi III Rzeszy” - wystawa ze zbiorów Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

Malarstwo Jacka Niewieczerzała

kwiecień

„Nasze kwiaty” - wystawa Pracowni Malarskiej Jacka Bukowskiego

marzec

Malarstwo Małgorzaty Podrackiej

„Kobieta na znakach pieniężnych” - wystawa ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

luty

„Żołnierze Warszyca” - wystawa IPN oddział w Łodzi i Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

„Psalmy” - Malarstwo Stanisława Piotra Gajdy

styczeń

„309 Dywizjon Myśliwsko-Rozpoznawczy Ziemi Czerwieńskiej” - wystawa numizmatyczna ze zbiorów Stanisława Łastówki

„Kapliczki i krzyże znad Pilicy. Ludowa Rzeźba Sakralna w Krajobrazie Nadpilicza” - wystawa ze zbiorów Centrum Edukacji Ekologicznej, Kultury i Ochrony Środowiska w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach, Zespół Nadpilicznych Parków Krajopbrazowych.

„Smak świata” fotografie Renaty Musiał

„Kleszczów 2001” - wystawa poplenerowa


2001

grudzień

Fotografia Jean- Louis Hess - „Okresy życia. Lebenszeiten”

Peter Sommer – malarstwo, instalacje, rzeźba.

„Kopalnia i przyroda – nasz mały świat” - Fotografia – J. Dymitrowicz, W. Iwańców, D. Knapik.

listopad

„Pieniądz zastępczy w Guberni Piotrkowskiej” - wystawa numizmatyczna ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

„Malarstwo, grafika, szkło artystyczne” - wystawa PSAP

październik

Wystawa towarzysząca X Międzynarodowemu Triennale Tkaniny Łódź 2001

wrzesień

„Monety obiegowe państw Europy” - wystawa numizmatyczna ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

„Ocalić od zapomnienia” .100-lecie OSP w Bełchatowie

„Kłamstwo katyńskie” - Fotografie i dokumenty m.in. ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej, Instytutu Katyńskiego w Polsce, Muzeum Fotografii w Krakowie, Wojskowego Instytutu Historycznego i Centralnego Archiwum Wojskowego.

lipiec

Malarstwo Jana Trojana

czerwiec

„Różne wątki” - malarstwo Magdaleny Gryski

„Kartki pełne marzeń” - wystawa retrospektywna ze zbiorów Muzeum związana z konkursem UNICEF z 1996 r.- „Konwencja o prawach dziecka”

„Koniec wieku scenki z pocztówek z końca XIX w.” - wystawa lalek z Muzeum Lalek przy Pracowni Artystycznej w Pilźnie

maj

„Polskie ordery, odznaczenia, wyróżnienia zaszczytne” - wystawa numizmatyczna ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

François Nussbaumer - Fotografia

kwiecień

Grafika, rysunek i malarstwo Marii Agnieszki Bińczyk

marzec

„Projektanci monet polskich” - wystawa numizmatyczna ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

luty

Malarstwo Stanisława Imienińskiego

„A jednak kobiety” - wystawa lalek z Pracowni Lalek Artystycznych z Pilzna

styczeń

„Wielcy Polacy XX wieku”

wystawa numizmatyczna ze zbiorów członków oddziału PTN w Bełchatowie

 

2000

grudzień

Malarstwo i grafika Albina Dobiesza

listopad

„Moja Ameryka codzienna” . Malarstwo i tkanina Beaty Wawrzeckiej

„Kościoły w Wilnie” - malarstwo Janiny Sokołowskiej

październik

„Igrzyska olimpijskie na monetach świata” - wystawa ze zbiorów członków Koła PTN w Bełchatowie

„Miasta południa” monotypia Wystawa prac Anny Baranek Du Château

wrzesień

Rzeźba Patricka Meyera i malarstwo Alicji Galewskiej

Jan Funek - Rzeźba

61 rocznica Obrony Gór Borowskich 1939 – 2000

„55 rocznica zakończenia II wojny światowej” - wystawa ze zbiorów członków Koła PTN w Bełchatowie

lipiec

Stanisław Strzyżyński - Rzeźba

czerwiec

Malarstwo Felicia Sewicki i Olivier Premoli

„Orzeł biały - godło Polski” oraz „Medale Bełchatowa” - wystawy ze zbiorów członków Koła PTN w Bełchatowie

„Dopełnienie przestrzeni” - formy ceramiczno-rzeźbiarskie Joanny Fijałkowskiej

„Meksyk” - malarstwo - Gilda Cruz Revueltas

Wystawa prac uczniów Koła Plastycznego przy SZS nr 3 w Bełchatowie

kwiecień

Rzeźby Jerzego Fobera i malarstwo Pascala H. Poirota
„Okazy fauny na monetach, banknotach, znaczkach pocztowych i kartach telefonicznych” - wystawa ze zbiorów członków Koła PTN w Bełchatowie
marzec

„Ptaki i ssaki Polski” - wystawa ze zbiorów Muzeum Miasta Pabianic
„Cytaty z tkanin” Andrzeja Rajcha
styczeń

„5 lat po denominacji złotego wprowadzonej z dniem 1 stycznia 1995 r.” - wystawa numizmatyczna ze zbiorów członków Koła PTN w Bełchatowie

 

1999

grudzień

„Śladami przeszłości”- Ratownicze badania archeologiczne na terenie odkrywki „Szczerców” KWB Bełchatów. Wystawa i sesja sprawozdawcza.

listopad

Malarstwo Joanny Imielskiej

październik

„60 rocznica wybuchu II wojny światowej 1939-1999” - wystawa numizmatyczna ze zbiorów członków Koła PTN w Bełchatowie

„Sztuka Afryki – XIX-wieczna kolekcja dr Eichlera” - wystawa ze zbiorów Muzeum w Pabianicach

wrzesień

„Polski wrzesień” – 60. rocznica Obrony Gór Borowskich

lipiec - sierpień

„Okruchy przeszłości” - wystawa ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum Regionalnego w Radomsku, Muzeum w Tomaszowie Maz. i Muzeum w Przysusze

czerwiec

Malarstwo - Brigitte Lesniak i Alain′a Pierre
Uroczyste otwarcie Gabinetu Numizmatycznego – „Banknoty i monety obiegowe lat 1944 - 1989”

maj

Wystawa z okazji 50-lecia Rady Europy

kwiecień

Malarstwo Marka Leszczyńskiego

 

1998

listopad

„Od Nowogródka do Paryża” – wystawa poświęcona 200 rocznicy urodzin Adama Mickiewicza

czerwiec

„Sieradzka tkanina i strój ludowy” - wystawa ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Sieradzu

Wystawa prac Koła Plastycznego przy SP nr 2 w Bełchatowie

maj

Malarstwo Marka Kwiatkowskiego

„Święci pomagają przez cały rok” - wystawa ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi

marzec

„Polski strój ludowy” w malarstwie Marii Wąsowicz-Sopoćko

styczeń

„Martwa natura” - malarstwo Mariusza Gocławskiego

„Kimono i miecz. Origami” - wystawa przygotowana przez Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza w Poznaniu. Dni kultury japońskiej.

 

1997

listopad - grudzień

„Ukryte piękno”- Piotrków widziany oczami artystów - wystawa ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim

lipiec

„Prawosławie w Polsce” - wystawa zorganizowana przez Muzeum Okręgowe w Sieradzu

maj

„Malarstwo i tkanina” - wystawa prac Anny Marii Idzikowskiej-Rybickiej i Ryszarda Waldemara Rybickiego

„5 lat PTN w Bełchatowie” - wystawa ze zbiorów członków Koła PTN w Bełchatowie

luty

„Okruchy przeszłości – pradzieje regionu” - wystawa ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim

 

1996

grudzień

„Obrzędy Bożego Narodzenia” - wystawa ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Sieradzu

Malarstwo Stanisława Imienińskiego

październik

„Wokół „Quo Vadis”” - wystawa ze zbiorów Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza, Oddział Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu

lipiec - sierpień

„Portret Polski – XVIII i XIX wiek” - wystawa ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim

maj

„Historia pożarnictwa w bełchatowskiem”

marzec

„Strój piotrkowski” - wystawa ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim

luty

„Madonny”- malarstwo Marka Leszczyńskiego

 

1995

grudzień

„Historia bełchatowskiego sportu”

wrzesień

wystawa prac laureatów „Spotkań Plenerowych”

sierpień

„Spotkania Plenerowe”

styczeń

„19 styczeń 1945 - wyzwolenie spod okupacji hitlerowskiej”

 

1993

listopad – grudzień

„11 listopada 1918 – Niepodległość”

 

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce