• Kalendarium wydarzeń
 • Licznik Odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 447673
  Odwiedzin dzisiaj: 33

Aktualności

 • Zdjęcie-muzeum.jpg

Klauzula informacyjna
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – dalej RODO) informujemy, iż:
1. W związku z realizacją różnorodnych działań Muzeum Regionalnego w Bełchatowie możemy przetwarzać Państwa dane...
Prosimy o zapoznanie się z całą treścią Klauzuli informacyjnej RODO w linku:

http://muzeum-belchatow.pl/klauzula-rodo.html

 • Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych

  Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska zaprasza na uroczystości związane z obchodami Dnia Żołnierzy Wyklętych.

  Więcej szczegółów na stronie: https://www.belchatow.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-uroczystosci-poswiecone-zolnierzom-wykletym

 • Zdjęcie-zolnierze_wykleci.png

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  1 marca uczcimy pamięć Żołnierzy Niezłomnych. Będą wydarzenia patriotyczne, kulturalne i sportowe. Do udziału w uroczystościach zaprasza mieszkańców prezydent Mariola Czechowska.

  Więcej informacji:

  https://www.belchatow.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-uroczystosci-poswiecone-zolnierzom-wykletym

 • Zdjęcie-327990655_731727091962802_7650104978887305821_n-1.jpg

  Ostatki w Muzeum 2023

  Chociaż pogoda dzisiaj rano nie była sprzyjająca, ostatecznie na czas wymarszu ostatkowego korowodu niebo pojaśniało, a wiatr ustał o deszczu też nie było mowy!

  Z dziecięcą wręcz radością powróciliśmy do jednej z naszych ulubionych imprez - korowodu ostatkowych przebierańców!

  Przy dźwiękach muzyki, w gwarze i z frajdą - przemaszerowaliśmy ulicami naszego miasta. Grupkę poprzebieranych muzealników wsparli licznie uczniowie bełchatowskich szkół - serdecznie dziękujemy!

  Bardzo miłe przyjęcie spotkało nas ze strony włodarzy naszego miasta, a także gminy i powiatu - wszędzie dzieciaki były częstowane pączkami i innymi słodyczami.

  Na zakończenie - wszyscy powróciliśmy do Muzeum na przepyszne pączki i ciepłą herbatkę. I tutaj musimy nadmienić - pączki z jednej z najstarszych i działających cukierni w Bełchatowie - Cukiernia Lewandowicz.

  Za fotografie serdecznie dziękujemy Maciej Kuszneruk

 • Zdjęcie-1-10.jpg

  Młodzież z ukraińskich miast partnerskich Bełchatowa

  Dzisiaj gościliśmy młodzież z ukraińskich miast partnerskich Bełchatowa: Jużnoukrajinśk i Zwiahel (dawny Nowogród Wołyński).

  Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zainteresowanie!
 • Zdjęcie-dsc_0003-14.jpg

  Otwarcie wystawy "First to fight - Polacy na frontach II wojny światowej"

  Dnia 16.02.2023 r. u nas w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie odbyło się otwarcie wystawy „First to fight – Polacy na frontach II wojny światowej”, przygotowanej przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej – Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Łodzi.

  W otwarciu wzięli udział: Zbigniew Ziemba Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Łukasz Politański Wiceprezydent Miasta Bełchatowa, dr hab. Dariusz Rogut Dyrektor IPN Oddział w Łodzi i Marek Tokarek Dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie oraz licznie zgromadzeni uczniowie bełchatowskich szkół: ZSP Nr 2 im. Romualda Traugutta w Bełchatowie i III LO im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie.

  Dziękujemy za tak liczne przybycie!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia nas oraz zapoznania się z ciekawą wystawą! Będzie ona dostępna do 10.04.2023 r.

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2023
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce