• Kalendarium wydarzeń
 • Licznik Odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 115738
  Odwiedzin dzisiaj: 34

Aktualności

 Położony w centrum Bełchatowa zabytkowy budynek przez większość Bełchatowian nazywany jest "dworkiem Olszewskich". Usytuowany przy jednej z głównych ulic miasta jest jednak z przylegającym parkiem miejscem o szczególnych walorach estetycznych. Kontakt z jego zabytkową materią, otoczenie urokliwego parku i rzeka Rakówka mijająca go swym korytem od strony zachodniej czynią to miejsce "magicznym". Nic wręcz dziwnego, że w otoczeniu dworu znajdują wytchnienie rodzice ze swoimi pociechami, zakochani spędzający tu miłe chwile, czy też wszyscy spragnieni ładu, harmonii i kontaktu z przyrodą i pięknem.

Klauzula informacyjna

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – dalej RODO) informujemy, iż:

 

 1. W związku z realizacją różnorodnych działań Muzeum Regionalnego w Bełchatowie możemy przetwarzać Państwa dane.

 2. Administratorem danych osobowych zebranych od Państwa jest Muzeum Regionalne w Bełchatowie, z siedzibą ul. Rodziny Hellwigów 11, 97-400 Bełchatów, zwane dalej Muzeum.

 3. Z inspektorem ochrony danych w Muzeum, Małgorzatą Kociniak można się skontaktować mailowo: iod@muzeum-belchatow.pl

 4. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji zadań statutowych Muzeum na podstawie zgody, niezbędności do wykonania umowy lub wypełnienia obowiązku prawnego.

 5. Dostęp do Państwa danych osobowych będzie przysługiwał wyłącznie upoważnionym przez Muzeum osobom.

 6. Odbiorcą Państwa danych osobowych mogą być podmioty upoważnione do przetwarzania na podstawie umowy powierzenia danych oraz  podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa.

 7. Państwa dane osobowe będą przechowywane do czasu odwołania zgody bądź na podstawie przepisów archiwizacyjnych.

 8. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do danych osobowych, ich poprawianie, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych, o ile nie wystąpią okoliczności ograniczające realizację tych praw.

 9. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzoru, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowy narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych lub przepisy krajowe.

 10. Państwa dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w formie profilowania oraz nie będą przekazywane do państw trzecich.

 

 

 

 

 • Uniwersytet Pierwszego Wieku - informacja

  Szanowni Państwo, rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 Uniwersytetu Pierwszego Wieku zostaje przedłużona do końca października. Wszystkie informacje dotyczące Inauguracji przekażemy drogą mailową po zakończeniu rekrutacji. 

 • XV Bełchatowskie Dni Papieskie

  Szanowni Państwo, w imieniu Prezydenta Miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej oraz Parafii Rzymskokatolickich Dekanatu Bełchatowskiego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na XV BEŁCHATOWSKIE DNI PAPIESKIE.

 • Uniwersytet Pierwszego Wieku 2019/2020 - rekrutacja trwa

  Oferta edukacyjna Uniwersytetu Pierwszego Wieku skierowana jest do dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Obejmuje cykl zajęć wzorowanych na wykładach i warsztatach akademickich. Podczas zajęć mali studenci poszerzają wiedzę, zwiedzają ciekawe miejsca tematycznie związane z kierunkiem studiów, rozwijają zainteresowania i pasje,  ucząc się przez zabawę.Zajęcia odbywają się na dwóch kierunkach: filologii polskiej z dziennikarstwem oraz historii Polski z archeologią.
  Rok akademicki trwa od 1 października do 30 czerwca i jest podzielony na dwa semestry: zimowy i letni.
  Więcej w zakładce Uniwersytet Pierwszego Wieku.

 • Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Region w kulturze" - 27.09.2019 r.

  Już jutro, tj. 27 września (piątek) 2019 r. w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Region w kulturze", w godzinach
  10.00-19.00.

  Poniżej program konferencji.
  Zapraszamy!

 • Festiwal Sztuki/Jabłka - Bełchatów 2019

   

  III Festiwal Sztuki Jabłka wystartuje 4 października. Pierwszego dnia na bełchatowian będzie czekać m.in. wernisaż wystawy „Drzewo”, którą organizuje Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne. Część prac będzie prezentowana w naszym Muzeum w holu na piętrze.

  W sobotę 5 października w Muzeum Bella ciao/ Kuba Stępień, czyli performans i wystawa. Uwaga - wejście od strony parku. Start o 17.30. W sobotę Muzeum będzie otwarte do 21.00.

   Natomiast 6 października w Muzeum wystawa tkaniny artystycznej Agnieszki Paradeckiej pt. Koszmary i marzenia senne. Start o 17.30. W niedzielę Muzeum będzie otwarte do 20.00.

   

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2019
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce