Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – dalej RODO) informujemy, iż:

1. W związku z realizacją różnorodnych działań Muzeum Regionalnego w Bełchatowie możemy przetwarzać Państwa dane.

2. Administratorem danych osobowych zebranych od Państwa jest Muzeum Regionalne w Bełchatowie, z siedzibą ul. Rodziny Hellwigów 11, 97-400 Bełchatów, zwane dalej Muzeum.

3. Z inspektorem ochrony danych w Muzeum Panią Małgorzatą Kociniak można się skontaktować mailowo:  mkconsulting@onet.eu

4. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji zadań statutowych Muzeum na podstawie zgody, niezbędności do wykonania umowy lub wypełnienia obowiązku prawnego.

5. Dostęp do Państwa danych osobowych będzie przysługiwał wyłącznie upoważnionym przez Muzeum osobom.

6. Odbiorcą Państwa danych osobowych mogą być podmioty upoważnione do przetwarzania na podstawie umowy powierzenia danych oraz  podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa.

7. Państwa dane osobowe będą przechowywane do czasu odwołania zgody bądź na podstawie przepisów archiwizacyjnych.

8. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do danych osobowych, ich poprawianie, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych, o ile nie wystąpią okoliczności ograniczające realizację tych praw.

9. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzoru, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowy narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych lub przepisy krajowe.

10. Państwa dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w formie profilowania oraz nie będą przekazywane do państw trzecich.

• Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Region w kulturze" - 27.09.2019 r.

Już jutro, tj. 27 września (piątek) 2019 r. w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Region w kulturze", w godzinach
    10.00-19.00.

Poniżej program konferencji.
    Zapraszamy!

• III edycja Festiwalu Sztuki Jabłka

Już niebawem w naszym mieście odbędzie się III edycja Festiwalu Sztuki Jabłka.
    Zapraszamy!

Więcej informacji w linku:

• Uwaga - zmiana w harmonogramie zwiedzania!

Uprzejmie informujemy, że od października br. obowiązywał będzie nowy harmonogram zwiedzania :

Poniedziałek – od godziny 10.00 do godziny 13.00

Wtorek – od godziny 10.00 do godziny 16.00

Środa  – od godziny 10.00 do godziny 16.00

Czwartek  – od godziny 10.00 do godziny 18.00

Piątek – od godziny 10.00 do godziny 16.00

Sobota - zamknięte

Niedziela  od godziny  11.00 do godziny 17.00

• Otwarcie międzynarodowej wystawy ,,Drzewo"

Już niebawem otwarcie międzynarodowej wystawy "Drzewo", przygotowanej przez Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne. Część prac będzie prezentowana w holu na piętrze w naszym Muzeum.
    Zapraszamy od 4 października!

• Europejskie Dni Dziedzictwa - "Bełchatowskie wątki" - 15 września 2019 r.

Kolejny już raz nasze Muzeum  bierze udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa. W tym roku proponujemy prezentację multimedialną - "Bełchatów na starych fotografiach", zwiedzanie stałej ekspozycji oraz spacer po mieście śladami dawnych warsztatów i fabryczek tkackich.
    Startujemy w samo południe! Wstęp wolny.

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2019