• Kalendarium wydarzeń
  • Licznik Odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 575548
    Odwiedzin dzisiaj: 23

"NIGDZIE ŻYWEGO DUCHA" wystawa Marii Agnieszki Bińczyk, 18 czerwa 2021 r.

  • Zdjęcie-muzeum_binczyk_700x1000_1_—_kopia_na_strone.jpg

 

Maria Agnieszka Bińczyk z domu Arkuszewska, urodzona 24.06 1953 r. w Bedoniu Przykościelnym koło Łodzi. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi oraz Wydział Edukacji Wizualnej na Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych – dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Krystyna Zielińskiego.

 

Swoje powołanie odnalazła także w pracy z dziećmi i młodzieżą jako nauczyciel plastyki, sztuki i wiedzy o kulturze. Należała do Klubu Twórców Kultury w Bełchatowie, jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w Łodzi, przez wiele lat była członkiem INSEA - Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania Przez Sztukę.

 

Maria Agnieszka Bińczyk systematycznie wystawia swoje prace, bierze udział w plenerach i konkursach, w których jest wielokrotnie nagradzana. Jej prace można znaleźć w prywatnych zbiorach w Anglii, Danii, w Niemczech, we Francji i na Litwie.

 

Sama o sobie mówi: „ Nie wiem czy moje życie jest przypadkiem, czy jest ono zamierzone przez transcendentalny absolut, dla mnie nie ma to istotnego znaczenia. Chcę ten dar lub przypadek wykorzystać tak, że kiedy przyjdzie mi obejrzeć się za siebie i zrobić rachunek , będę pewna że szansę swoją wykorzystałam jak najlepiej.

 

 

 

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce