• Kalendarium wydarzeń
  • Licznik Odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 125629
    Odwiedzin dzisiaj: 40

Ostatki 2018 w Muzeum

 

Jak co roku bełchatowskie Muzeum zorganizowało korowód ostatkowych przebierańców.

 Już przed godziną 10.00 zaczęli pojawiać się pierwsi uczestnicy tegorocznego korowodu. Wśród uczniów – różnorodność i barwność niesamowita strojów, od postaci wróżek, cyganek, diabełków i aniołków czy śmierci, po postaci przedstawiające zwierzęta - misie, konie, wili i nawet wilkołaki!
Pracownicy Muzeum również przebrali się i to oni prowadzili korowód: na czele szedł Miś i kolędnik z gwiazdą, para młoda, przekupka z pączkami, Diabeł, Śmierć i Anioł.
I jak co roku odwiedzili bełchatowskie urzędy i urzędników – Urząd gminy, Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe oraz Straż Miejską, a także zaprzyjaźnione placówki kultury - Miejskie Centrum Kultury oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Bełchatowie. Na zakończenie wszyscy radośni, ale też trochę zmęczeni wrócili na ciepłą herbatę i pyszne pączki z Cukierni Lewandowicza.

 W wesołym przemarszu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 8, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie.

 

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2020
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce