• Kalendarium wydarzeń
  • Licznik Odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 108469
    Odwiedzin dzisiaj: 57

Malarstwo - Moja Pasja

Malarstwo - Moja pasja. Wystawa stypendialna prac Elizy Wrony, uczestniczki międzynarodowego projektu artystycznego "Inwazja Talentów". Jest ona absolwentką Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bełchatowie, a od września 2017 r. uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. W.Broniewskiego w Bełchatowie. ...
Ta szesnastoletnia miłośniczka tworzenia – rysowania, malowania a także rzeźbienia, jest samoukiem w tych dziedzinach. Uczestniczka wielu konkursów plastycznych - ogólnopolskiego konkursu pt. "Jestem dumny, że jestem Polakiem". Stworzyła własny komiks o tematyce "Szarych Szeregów". Jest jednym z 10-u bełchatowskich reprezentantów w międzynarodowym projekcie artystycznym "Inwazja Talentów".
Jej ulubiony obraz, to praca Olgi Boznańskiej "Dziewczynka z chryzantemami". Inspiruje ją również twórczość Edgara Degas i jego cykl "Baletnica".
Mimo iż sztuka jest bliska sercu artystki, to podjęła ona decyzję o kontynuacji edukacji w liceum ogólnokształcącym, gdyż marzy o tym, by w przyszłości zostać lekarzem.
Podczas swej wystawy zaprezentowała krajobrazy i portrety, wykonane w technice akwareli i malarstwa akrylowego.

Termin: 10.09-01.10.2017 r.

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2019
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce