• Kalendarium wydarzeń
  • Licznik Odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 222422
    Odwiedzin dzisiaj: 69

Konkurs "Bełchatowskie Legendy rozstrzygnięty"!

 

Lista zwycięzców:

1. Kategoria wiekowa 5-6 lat
Dwie nagrody główne:
- Filip Jaszczak (Przedszkole nr 9 w Bełchatowie, grupa „Pszczółki”),
- Julia Karbowniczak;

2. Kategoria wiekowa 7-8 lat
Jedna nagroda główna:
- Anna Mokrzyńska (Przedszkole samorządowe nr 6 w Bełchatowie, klasa „0”)
oraz dwa wyróżnienia:
- Wojciech Jaszczak (Szkoła Podstawowa nr 9 w Bełchatowie, klasa Ic),
- Aleksandra Karbowniczak;

3. Kategoria wiekowa 10-11 lat
Jedna nagroda główna:
-  Oliwia Kołodziejczyk (Szkoła Podstawowa nr 5 w Bełchatowie, klasa V)
oraz trzy wyróżnienia:
- Maja Maciejewska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kurnosie Drugim),
- Miłosz Salon (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, klasa IV b),
- Weronika Zajączkowska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie, klasa IV a);

4. Kategoria wiekowa 12-14  lat
Pięć wyróżnień:
- Michalina Grygierzec (Szkoła Podstawowa nr 3 w Bełchatowie, klasa V a),
- Nikola Kłys (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, klasa VI d),
- Marcel Strzelczyk (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, klasa VI b),
- Maja Rojek (Szkoła Podstawowa w Drużbicach, klasa VI),
- Kacper Wróż (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, klasa VII d);

5. Kategoria wiekowa dorośli
Wyróżnienie dla Pani Anny Jaszczak.

6. Kategoria grafika komputerowa
Wyróżnienia:
- Zofia Kalksztain (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kurnosie Drugim, klasa IV),
- Pola Kostusiak (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie, klasa VI d),
- Zuzanna Nawrot (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Bełchatowie, klasa VI c).

 

***

 

PROTOKÓŁ OBRAD KOMISJI KONKURSOWEJ

konkursu „BEŁCHATOWSKIE LEGENDY”

w ramach projektu „FERIE ON-LINE W MUZEUM”

 

Dnia 22.02.2021 r. .o godzinie 10:00  w budynku Muzeum Regionalnego w Bełchatowie mieszczącego się przy ulicy Rodziny Hellwigów 11, zebrała się komisja w składzie: Marek Tokarek – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, historyk, Krystyna Członka – Specjalista ds. plastycznych
i organizacji wystaw, Magdalena Marciniak-Darda – Etnograf; Marcin Uss – Historyk sztuki.

Zadaniem komisji konkursowej było:

· - ocena nadesłanych prac w określonych kategoriach wiekowych,

-   opracowanie werdyktu końcowego.

Podczas oceniania prac jury bierze pod uwagę następujące kryteria:

technikę wykonanej prac,

-  - oryginalność,

·        pomysłowość,

·         estetykę,

·         zgodność z tematem konkursu.

W konkursie wzięło udział 44 uczestników. Na konkurs nadesłane zostało 55  prac. Komisja dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi powyżej kryteriami.

Ze względu na charakter i ilość prac, decyzją Komisji, przyznano nagrody i wyróżnienia
w następujących kategoriach:

1. Kategoria wiekowa 5-6 lat

Dwie nagrody główne:

- Filip Jaszczak (Przedszkole nr 9 w Bełchatowie, grupa „Pszczółki”),

- Julia Karbowniczak;

 

2. Kategoria wiekowa 7-8 lat

Jedna nagroda główna:

- Anna Mokrzyńska (Przedszkole samorządowe nr 6 w Bełchatowie, klasa „0”)

oraz dwa wyróżnienia:

- Wojciech Jaszczak (Szkoła Podstawowa nr 9 w Bełchatowie, klasa Ic),

- Aleksandra Karbowniczak;

 

3. Kategoria wiekowa 10-11 lat

Jedna nagroda główna:

-  Oliwia Kołodziejczyk (Szkoła Podstawowa nr 5 w Bełchatowie, klasa V)

oraz trzy wyróżnienia:

- Maja Maciejewska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kurnosie Drugim),

- Miłosz Salon (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, klasa IV b),

- Weronika Zajączkowska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie, klasa IV a);

 

4. Kategoria wiekowa 12-14  lat

Pięć wyróżnień:

- Michalina Grygierzec (Szkoła Podstawowa nr 3 w Bełchatowie, klasa V a),

- Nikola Kłys (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, klasa VI d),

- Marcel Strzelczyk (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, klasa VI b),

- Maja Rojek (Szkoła Podstawowa w Drużbicach, klasa VI),

- Kacper Wróż (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, klasa VII d);

 

5. Kategoria wiekowa dorośli

Wyróżnienie dla Pani Anny Jaszczak.

 

6. Kategoria grafika komputerowa

Wyróżnienia:

- Zofia Kalksztain (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kurnosie Drugim, klasa IV),

- Pola Kostusiak (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie, klasa VI d),

- Zuzanna Nawrot (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Bełchatowie, klasa VI c).

Pozostałym uczestnikom Komisja przyznała upominki za udział w konkursie i wysoki poziom artystyczny nadesłanych prac.

Protokół obrad sporządziła Anetta Jedynak-Stępnik.

 Został on odczytany w obecności wszystkich członków komisji.

Serdeczne gratulacje dla uczestników!

 

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2021
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce