INTERNATIONAL PRINT BIENNIAL LODZ COLLECTION 2017

Ekspozycja jest pierwszą z cyklu wystaw pokonkursowych Międzynarodowego Biennale Grafiki w Łodzi, zaplanowanych na 2017 rok. Na ekspozycję składają się grafiki nadesłane z Tajlandii, Włoch, Holandii, Szwajcarii, Polski, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Iranu, Egiptu, Ukrainy, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Indii. Jedną z najciekawszych, prezentowanych w murach bełchatowskiego dworku prac, jest Wieża o dwóch cieniach autorstwa polskiego artysty Pawła Delekty, która w 2016 roku zdobyła pierwszą nagrodę w Brita Printz Arte w Madrycie. Wśród autorów znaleźć można również inne wybitne nazwiska, m.in.: Mehrdad Khatei, Koichi Yamamoto, Sandro Brachitt, Deborah Chapma, Ewa Kutyla. Prezentowane prace to bogaty zbiór artystycznych wypowiedzi, ukazujący za pomocą znaku graficznego unikalną rzeczywistość, którą pomimo głębokich niekiedy różnic kulturowych, artyści poddają podobnym formalnym zabiegom. W ujęciach realistycznych, syntetycznych, abstrakcyjnych czy konceptualnych tworzą jej niezwykły obraz. Zgromadzona w wyniku konkursu różnorodność artystycznych spojrzeń i graficznych technik, dała szansę zaistnienia jedynej w swoim rodzaju kolekcji. Kolekcji, w odbiciu której jawi się oblicze współczesnej, światowej grafiki artystycznej.
Termin prezentacji: 21.02. – 02.04.2017 r.

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2017 | Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce