II Wielkanocna Paczka dla Bohatera

W dniu 31.03.2017 r. Muzeum Regionalne w Bełchatowie zakończyło zbiórkę darów w ramach akcji "II Wielkanocna Paczka dla Bohatera". Jak informuje Organizator:
"Przedsięwzięcie to jest inicjatywą społeczną, której głównym celem jest wsparcie obywateli polskich, którzy walczyli o wolność, suwerenność i niepodległość Ojczyzny w formacjach Wojska Polskiego, sojuszniczych armii państw koalicji antyhitlerowskiej, podziemnych organizacjach ruchu oporu oraz byłych więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów oraz osób represjonowanych przez PRL. Ponadto uczestnictwo w w/w akcji ma na celu popularyzowanie i utrwalanie w pamięci społecznej dziejów walk niepodległościowych, udział w procesie wychowania dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu i obywatelskiego oddania Ojczyźnie oraz osób jej zasłużonym."

Zbiórka była prowadzona w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie od 1 do 30 marca 2017 roku.
Zebrane dary zostały przekazane Organizatorowi akcji.

Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom Szkoły Podstawowej w Lubcu http://www.splubiec.szkolnastrona.pl/ za hojne dary.

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2017