Dzień Św. Floriana - Muzeum z wizytą historyczną w OSP - opowiada Prezes A. Frączkowski

• Zdjęcie-strazak_seweryn.jpg

Z okazji Dnia Św. Floriana wybraliśmy się z wizytą do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie, mieszczącej się przy ul. Bawełnianej 18.
W to szczególne dla Strażaków święto chcieliśmy dowiedzieć się nieco o historii i osiągnięciach naszej jednostki oraz jej dzielnych ochotnikach.

Początki straży pożarnej w Bełchatowie to oficjalnie rok 1901, kiedy to 8 grudnia odbyło się spotkanie inauguracyjne, na którym wybrano pierwszy zarząd Straży Ogniowej Ochotniczej.

O historii Straży Pożarnej w Bełchatowie opowiedział nam p. Aleksander Frączkowski, Prezes Honorowy OSP Bełchatów, który w tym roku obchodzi 60.lecie pracy w Straży Pożarnej.

Obejrzeliśmy pamiątki i trofea zgromadzone w obecnej siedzibie OSP. Mieliśmy również przyjemność zajrzeć do wnętrza remizy, gdzie naszymi przewodnikami byli obok pana Frączkowskiego, p. Sławomir Stasiak - Sekretarz Straży Pożarnej oraz p. Seweryn Ścigała - jeden z młodszych ochotników, obecnie kończący szkolenie specjalistyczne.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z naszej wizyty.

Filmik został przygotowany przez amatorów, więc prosimy się skupić na treści :), która mamy nadzieję, będzie cennym materiałem edukacyjnym dotyczącym historii naszego miasta.
Specjalnie nie wycinaliśmy pewnych "przeszkadzajek", które pojawiły się na początku nagrywania, ponieważ oddają one nastrój panujący w strażackiej remizie ;)

Serdecznie dziękujemy naszym przewodnikom za poświęcony czas oraz Panu Naczelnikowi OSP Krzysztofowi Franczykowi za umożliwienie realizacji filmiku!

Obecny Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie:
Łukasz Kluf -  Prezes
Krzysztof Franczyk - Wiceprezes, Naczelnik
Sebastian Pakosz - Członek Zarządu, Gospodarz
Bartosz Stefanek - Członek Zarządu
Anna Łogożna Gajek - Członek Zarządu, Skarbnik
Andrzej Błaszczyk - Wiceprezes ds. Kultury
Sławomir Stasiak - Sekretarz.

• Zdjęcie-florianosp4.jpg
  • Zdjęcie-osp1.jpg