• Kalendarium wydarzeń
  • Licznik Odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 82767
    Odwiedzin dzisiaj: 249

Bełchatów ART i Bełchatów KIDS - konkursy

 

Bełchatów i jego symbole oraz niepodległość – to motywy przewodnie dwóch ogólnopolskich konkursów objętych Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Bełchatów ART i Bełchatów KIDS - dwa konkursy, na które zaprasza Mariola Czechowska, Prezydent Bełchatowa łączy jedno – ich tematyka oscyluje wokół sześciu haseł: Adam, Ewa, raj, jabłko, Bełchatów i mała ojczyzna.

 

„Ważne, abyśmy obchodzili stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości w różnorodny sposób” – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. „Cieszę się, że powstaną filmy i prace plastyczne, które pokażą Bełchatów z jego wszystkimi symbolami, ale jednocześnie będą nam przypominać, jak cenna jest wolność. Jestem bardzo ciekawa tego spojrzenia młodych ludzi na nasze miasto, lokalny patriotyzm i polską historię”.

 

Konkurs plastyczny Bełchatów Kids to propozycja dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, w takich też dwóch kategoriach wyłonieni zostaną zwycięzcy. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej, promującej Bełchatów. Autorzy mają dowolność w doborze i łączeniu różnego rodzaju technik, jakie wykorzystają w pracach, mogą to być np. rysunek, malarstwo, wycinanka, kolaż.

 

Bełchatów Art skierowany jest do osób, które ukończyły 15 lat. Konkursowe zadanie polega na nakręceniu filmu promującego Bełchatów i ukazującego pozostałe hasła konkursowe: Adam, Ewa, raj, jabłko, i mała ojczyzna. Co ważne, aby nakręcić film, nie trzeba odwiedzić samego Bełchatowa, liczy się pomysł na symboliczne ukazanie miasta i jego specyfiki. Obraz nie może być dłuższy niż jedna minuta.

 

W przypadku obu konkursów prace można nadsyłać do 24 sierpnia 2018 r. Szczegóły w regulaminach dostępnych na stronie www.belchatow.pl

 

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2019
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce