• Kalendarium wydarzeń
 • Licznik Odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 545668
  Odwiedzin dzisiaj: 603

Archiwum wystaw

 • Zdjęcie-fsj_2019_plakat_xxx_int.jpg

  Otwarcie międzynarodowej wystawy ,,Drzewo"


  4 października 2019 r.

 • Zdjęcie-1-7.jpg

  Polska nauka w dwudziestoleciu międzywojennym - otwarcie wystawy

  Wystawa "Polska nauka w dwudziestoleciu międzywojennym". To prezentacja wybranych sylwetek wybitnych polskich naukowców, którzy wnieśli znaczący wkład do rozwoju polskiej i światowej nauki. Wśród wynalazców i odkrywców znajdziemy m.in. autora przyjętych na całym świecie oznaczeń grup krwi (0, A, B i AB) ‒ Ludwika Hirszfelda, twórcę nowoczesnej kartografii ‒ Eugeniusza Romera, twórcę pierwszych europejskich elektrowni wodnych ‒ Gabriela Narutowicza, twórcę pierwszego mostu spawanego ‒ Stefana Bryłę, współtwórcę walkie-talkie ‒ Henryka Magnuskiego czy przedstawicieli Lwowskiej Szkoły Matematycznej.

  Promotorem wystawy jest wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra. Projekt powstał w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  Wystawa potrwa do dnia 30.08.2019 

 • Zdjęcie-1-4.jpg

  Poloniki w zegarmistrzostwie - otwarcie wystawy.

  W miniony piątek Muzeum Regionalne w Bełchatowie gościło kolekcjonerów zegarków i zegarów. Tego dnia nastąpiło otwarcie wystawy „Poloniki w zegarmistrzostwie” ze zbiorów Piotra Łukasińskiego i Marka Głowackiego. Kolekcjonerzy rozpoczęli spotkanie od prezentacji fotografii przeplatanych „zegarowymi opowieściami”, zachęcając tym samym do kolekcjonowania i zgłębiania wiedzy o zegarkach i zegarach, zwłaszcza tych związanych z Polską. Następnie goście mieli okazję obejrzeć wystawę przygotowaną przy współpracy z Muzeum i porozmawiać o prezentowanych skarbach.Wystawa będzie czynna do końca lipca. Zapraszamy serdecznie. 

  czerwiec - lipiec 2019 r.

 • Zdjęcie-dsc_0007-19.jpg

  Finisaż wystawy "Święta, tradycje i zwyczaje. Wiosna" oraz warsztaty wycinankarskie

  8 maja był ostatnim dniem prezentacji wystawy etnograficznej "Święta, tradycje i zwyczaje. Wiosna". Podczas finisażu wystawy gościliśmy Panią Kazimierę Balcerzak artystkę ludową z Sieradza, której prace mieliśmy okazję podziwiać na ekspozycji.
  Następnie odbyły się warsztaty wycinankarskie, które poprowadziła Pani Kazimiera, a udział w nich wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Bełchatowie, uczestnicy z DSŚ "Koniczynka" oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 • Zdjęcie-plakat_biennale_2019.jpg

  II międzynarodowe biennale grafiki

   II Międzynarodowe Biennale Grafiki Łódź 2018 jest dwustopniowym międzynarodowym konkursem na dzieła powstałe na papierze w różnych technikach graficznych.

  Termin: 08.02-17.03.2019 r.

   

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce