Tradycyjnie 6 stycznia 2017 r. Orszak Trzech Króli kolejny raz przejdzie ulicami Bełchatowa. Trasa przemarszu rozpocznie się na placu przy kościele pw. NMP Matki Kościoła na os. Dolnośląskim. Orszak ruszy po mszy, która rozpocznie się o godz. 11.30. Uczestnicy przejdą ulicą Lipową, dalej 9 Maja do Muzeum Regionalnego, by ulicą Kościuszki dostać się do ogrodów parafii Narodzenia NMP, gdzie Święta  Rodzina będzie oczekiwać już na Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy z orszakami przybędą z pokłonem. 

Wśród orszakowych nowości są także premierowe sceny - m.in. włączenie się do orszaku górników i energetyków (na ul. Kościuszki), scena z raju (pierwsza z orszakowych inscenizacji), epizod nawiązujący do Światowych Dni Młodzieży (przy  św. Jana Pawła II) czy Chrztu Polski (przy muzeum). 

W tym roku zadaniem konkursowym będzie przygotowanie najciekawszego stroju wybranego przez siebie polskiego świętego lub błogosławionego - najlepiej, jeśli ów strój będzie wzorowany na wizerunku danego patrona. Chętni do udziału w konkursie powinni zgłaszać się w godzinach od 11.00 do 12.30 w specjalnym punkcie przed kościołem na os. Dolnośląskim. To tam jury dokonywać będzie oceny przebrania. 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na zakończenie orszaku - po pokłonie Trzech Króli. W ogrodach parafii farnej na uczestników czekać będzie poczęstunek - szczodraki przygotowane przez bełchatowskich cukierników.